اعضای مجلس نماینده‌گان از بدترشدن وضعیت امنیتی و افزایش حمله‌های طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی ابراز نگرانی می‌کنند.

در نشست عمومی امروز مجلس نماینده‌گان، شماری از اعضای این مجلس می‌گویند، افزایش ناامنی و تشدید حمله‌های طالبان زنگ خطری برای وضعیت امنیتی کشور است و این امر نشان می‌دهد که بخش‌های امنیتی و دفاعی عمل‌کرد درستی برای بهبود وضعیت کشور ندارند.

مامور احمدزی، نمایندۀ مردم بغلان در مجلس نماینده‌گان می‌گوید که در حملۀ شب گذشتۀ طالبان بر یکی از پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در این ولایت، ۱۳ نیروی امنیتی کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ او، طالبان ۲۸ تن از نیروهای امنیتی را با خود برده و شمار بسیاری از تجهیزات جنگی این پاسگاه‌ را آتش زده‌اند.در همین حال، عبدالولی نیازی، نمایندۀ مردم بدخشان در مجلس نماینده‌گان هم در نشست امروز این مجلس می‌گوید، شیوۀ دفاعی که نهادهای امنیتی در میدان‌های نبرد روی‌دست گرفته‌اند، دردی را درمان نمی‌کند؛ بل‌که سبب خراب‌ترشدن وضعیت می‌شود.

شمار دیگری از اعضای مجلس نماینده‌گان می‌گویند که افراد مسلح غیرمسئول سبب وخامت وضعیت امنیتی شده‌‌اند؛ چون آنان به گونۀ غیرقانونی فعالیت می‌کنند و نیروهای امنیتی را ضعیف کرده‌اند. شماری دیگر هم به این باور اند که بی‌کفایتی مسئولان محلی و تقرری‌های اشتباه در شماری از ولایت‌ها، وضعیت امنیتی را بدتر کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

انتقاد و نگرانی اعضای مجلس نماینده‌گان از بدترشدن وضعیت امنیتی، سبب استجواب مسئولان نهادهای امنیتی شد. میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان می‌گوید: «به ارتباط خراب‌بودن وضعیت امنیتی وزرای سکتور امنیتی و دفاعی را ما امروز به جلسۀ دعوت کرده‌ایم، می‌توانید سوالات خود را از آن‌ها بپرسید.»

اما در پی فراخوانی مسئولان نهادهای امنیتی و به‌دلیل حساسیت مسایل امنیتی، نشست اعضای مجلس نماینده‌گان با این مسئولان پشت درهای بسته برگزار شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: