شماری از راننده‌گان و مسافران در ولایت لوگر و شاهراه کابل-لوگر می‌گویند، هم‌زمان با آغاز سال نو خورشیدی قتل‌های هدفمند و دزدی‌های مسلحانه در شهر پل‌علم، مرکز این ولایت و شماری از ولسوالی‌های این ولایت افزایش یافته است. 

باشنده‌گان پل‌علم می‌گویند، تنها در چند هفتۀ گذشته در این شهر به شمول ۳ غیرنظامی ۵ تن از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند.

آنان از نیروهای امنیتی می‌خواهند تا از قتل‌های هدفمند و فعالیت افراد خراب‌کار جلوگیری کنند.

رحیم‌الله، یکی از باشنده‌گان لوگر می‌گوید: «شهر پل‌علم و شاهراه بسیار ناامن شده است. تنها در یک هفته گذشته ۵ تن از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند و کسی هم در پیوند به این کشتار بازداشت نشد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمدالله، یکی از فعالان مدنی لوگر می‌گوید، ناامنی‌ها و قتل‌های هدفمند نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته و بیشتر مردم به ویژه بازگانان نمی‌توانند در شهر پل‌علم رفت‌وآمد کنند.

این باشندۀ لوگر می‌گوید: «شهر پل‌علم خیلی ناامن شده است، قتل‌های هدفمند و دزدی‌های مسلحانه در این شهر افزایش یافته است. هیچ‌کسی با دل پر نمی‌تواند کار و بار کند و بازار به دلیل ناامنی ساعت ۳ بعد از ظهر بسته می‌شود.»فیض‌الله غیرت، فرمانده پولیس لوگر در گفت‌وگو با سلام وطندار افزایش ناامنی‌ها و قتل‌های هدفمند در این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید که نیروهای امنیتی تلاش دارند تا امنیت شهر پل‌علم و بخش‌های ناامن این ولایت را تأمین کنند.

آقای غیرت می‌گوید که افراد مسلح از خانه‌های مردم و مسجدها به عنوان سنگر کار می‌گیرند، «شما شاهد هستید که افراد مسلح هر روز خون افراد بی‌گناه را می‌ریزند. بر غیرنظامیان حمله می‌کنند از خانه‌ها و مسجدها به عنوان سنگر استفاده می‌کنند. اما نیروهای امنیتی دلیرانه از مردم دفاع می‌کنند. ما در لوگر تلفات سنگینی را بر شورشیان وارد کرده و سلاح زیادی را ضبط کرده‌ایم.»

آقای غیرت از باشنده‌گان لوگر می‌خواهد تا در بخش تأمین امنیت با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

عبدالقیوم رحیمی، والی لوگر نیز ناامنی در شهر پل‌علم و شماری از شاهراه‌های این ولایت را می پذیرد و می‌گوید، که برای تأمین امنیت بخش‌های ناامن پاسگاه‌های جدید امنیتی ایجاد خواهد شد

آقای رحیمی به باشنده‌گان لوگر اطمینان می‌دهد که به زودی در تأمین امنیت شهر پل‌علم و ولسوالی‌های این ولایت تغییرات مثبتی رونما خواهد شد.

او می‌گوید: «یکی از برنامه‌های ما ایجاد پایگاه‌های امنیتی به ویژه در شاهره کابل-لوگر است تا امنیت تأمین شود. و برنامۀ دیگر ما پیش‌گیری از قتل‌های هدفمند و رویدادهای جنایی در شهر پل‌علم است.»

گفتنی‌ست که در جریان چند هفتۀ گذشته ۲ غیرنظامی به شمول یک صراف در نتیجۀ ترورهای هدفمند در لوگر نیز زخمی شده و ۱.۵میلیون افغانی این صراف دزدی شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: