نرگس کاظمی، از نویسنده‌گان جوان، کتابی را زیر نام «تذکره‌الشعراء» نوشته و چاپ کرده است.

کتاب تذکره‌الشعراء که از سوی نرگس کاظمی نوشته و چاپ شده است، روز گذشته (پنج‌شنبه، بیست‌وسوم دلو/بهمن) با حضور فرهنگیان لوگر رونمایی شد. بانو کاظمی در برنامۀ رونمایی کتاب خود می‌گوید که هدف از چاپ این کتاب، گسترش فرهنگ مطالعه و تأمین صلح سراسری در کشور است.

او ابراز امیدواری می‌کند که شهروندان با روآوردن به خواندن و نوشتن، از جنگ دست بکشند و برای آبادی و پیش‌رفت کشورشان کار کنند.

نرگس کاظمی می‌گوید: «نام این کتاب تذکره‌الشعراء است. این کتاب دارای ۴۴ صفحه است که در آن بیش‌تر اشعار و شرح حال شاعران منطقۀ کلنگار [منطقه‌یی در لوگر] گنجانیده شده است. کسی از من پشتی‌بانی مالی نکرده و من این کتاب را با هزینۀ شخصی‌ام چاپ کرده‌ام و خانواده‌ام از من پشتی‌بانی کرده است.»

نرگس کاظمی

شیما زرگر، رئیس امور زنان لوگر هم چاپ نخستین کتاب یک نویسندۀ زن در این ولایت را یک دستاورد می‌خواند و می‌گوید که فعالیت زنان این ولایت در بخش‌های گونه‌گون، به‌ویژه بخش‌های نویسنده‌گی و فرهنگی افزایش یافته است. بانو زرگر از شاعران و نویسنده‌گان لوگر می‌خواهد که از زبان و قلم‌شان در راستای برقراری صلح پایدار و مطمئن استفاده کنند.

رئیس امور زنان لوگر می‌گوید: «افتخار می‌کنم که در چنین وضعیت سخت یک بانو شعر و نوشته گردآوری می‌کند و آن را در قالب کتاب به خواننده‌گان عرضه می‌کند. نرگس از صفر شروع کرده است، ما از این اقدام او پشتی‌بانی می‌کنیم.»

در همین حال، مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ لوگر نیز رونمایی از نخستین کتاب یک نویسندۀ زن در این ولایت را در عرصۀ فرهنگی یک گام مثبت می‌خوانند.

عبدالرحمان تسل، رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر می‌گوید، هنر شاعری و نویسنده‌گی در این ولایت رشد قابل توجهی داشته و ام‌سال در پل‌علم، مرکز این ولایت و ولسوالی‌های آن ۷ کتاب از شاعران این ولایت چاپ و رونمایی شده است. آقای تسل می‌افزاید، در کنار افزایش فعالیت‌های فرهنگی در لوگر، فرهنگ کتاب‌خوانی نیز در این ولایت گسترش یافته است.

رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر از شاعران و نویسنده‌گان می‌خواهد که در شعرها و نوشته‌های‌شان وطن‌دوستی، زنده‌گی صلح‌آمیز و برادری را بگنجانند و از پیامدهای ناگوار نفاق هشدار دهند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: