نرگس کاظمی، از نویسنده‌گان جوان، کتابی را زیر نام «تذکره‌الشعراء» نوشته و چاپ کرده است.

کتاب تذکره‌الشعراء که از سوی نرگس کاظمی نوشته و چاپ شده است، روز گذشته (پنج‌شنبه، بیست‌وسوم دلو/بهمن) با حضور فرهنگیان لوگر رونمایی شد. بانو کاظمی در برنامۀ رونمایی کتاب خود می‌گوید که هدف از چاپ این کتاب، گسترش فرهنگ مطالعه و تأمین صلح سراسری در کشور است.

او ابراز امیدواری می‌کند که شهروندان با روآوردن به خواندن و نوشتن، از جنگ دست بکشند و برای آبادی و پیش‌رفت کشورشان کار کنند.

نرگس کاظمی می‌گوید: «نام این کتاب تذکره‌الشعراء است. این کتاب دارای ۴۴ صفحه است که در آن بیش‌تر اشعار و شرح حال شاعران منطقۀ کلنگار [منطقه‌یی در لوگر] گنجانیده شده است. کسی از من پشتی‌بانی مالی نکرده و من این کتاب را با هزینۀ شخصی‌ام چاپ کرده‌ام و خانواده‌ام از من پشتی‌بانی کرده است.»

نرگس کاظمی

شیما زرگر، رئیس امور زنان لوگر هم چاپ نخستین کتاب یک نویسندۀ زن در این ولایت را یک دستاورد می‌خواند و می‌گوید که فعالیت زنان این ولایت در بخش‌های گونه‌گون، به‌ویژه بخش‌های نویسنده‌گی و فرهنگی افزایش یافته است. بانو زرگر از شاعران و نویسنده‌گان لوگر می‌خواهد که از زبان و قلم‌شان در راستای برقراری صلح پایدار و مطمئن استفاده کنند.

رئیس امور زنان لوگر می‌گوید: «افتخار می‌کنم که در چنین وضعیت سخت یک بانو شعر و نوشته گردآوری می‌کند و آن را در قالب کتاب به خواننده‌گان عرضه می‌کند. نرگس از صفر شروع کرده است، ما از این اقدام او پشتی‌بانی می‌کنیم.»

در همین حال، مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ لوگر نیز رونمایی از نخستین کتاب یک نویسندۀ زن در این ولایت را در عرصۀ فرهنگی یک گام مثبت می‌خوانند.

عبدالرحمان تسل، رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر می‌گوید، هنر شاعری و نویسنده‌گی در این ولایت رشد قابل توجهی داشته و ام‌سال در پل‌علم، مرکز این ولایت و ولسوالی‌های آن ۷ کتاب از شاعران این ولایت چاپ و رونمایی شده است. آقای تسل می‌افزاید، در کنار افزایش فعالیت‌های فرهنگی در لوگر، فرهنگ کتاب‌خوانی نیز در این ولایت گسترش یافته است.

رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر از شاعران و نویسنده‌گان می‌خواهد که در شعرها و نوشته‌های‌شان وطن‌دوستی، زنده‌گی صلح‌آمیز و برادری را بگنجانند و از پیامدهای ناگوار نفاق هشدار دهند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: