مسئولان ریاست کار و امور اجتماعی لوگر می‌گویند که جنگ و ناامنی در این ولایت تنها در شهر پل‌علم، مرکز این ولایت، ۳۷۱ کودک را به انجام کارهای شاقه مجبور کرده است.

شاه‌محمد ولی‌زوی، رئیس کار و امور اجتماعی ولایت لوگر به سلام‌وطندار می‌گوید که ام‌سال به دلیل درگیری‌‌ میان نیروهای امنیتی و طالبان، تنها در پل‌علم، مرکز این ولایت ۳۷۱ کودک به انجام کارهای شاقه مجبور شده‌اند.

به گفتۀ رئیس کار و امور اجتماعی لوگر، ده‌ها کودک و بسیاری از خانواده‌ها در کشور، به‌ویژه در این ولایت به دلیل درگیری‌ها آسیب دیده‌اند. آقای ولی‌زوی می‌افزاید که در جریان این درگیری‌ها ۷۲ کودک زخمی و ۳۳ کودک دیگر کشته شده‌اند.

کودکانی که در ولایت لوگر به دلیل جنگ مجبور به انجام کارهای شاقه شده‌اند، می‌گویند که جنگ بر زنده‌گی و آموزش آن‌ها اثرهای منفی گذاشته است و آنان مجبور شده‌اند برای تأمین اقتصاد خانواده‌های‌شان کارهای شاقه را انجام بدهند.

این کودکان از دولت و طالبان می‌خواهند جنگ را در کشور پایان دهند و به زنده‌گی شهروندان عادی و بی‌گناه توجه کنند تا میزان تلفات در کشور کاهش یابد.

صدها کودک در حالی در لوگر سرگرم کارهای شاقه‌اند که تنور جنگ میان دولت و طالبان یک‌بار دیگر در کشور شعله‌ورتر شده است و روزانه شمار بسیاری از شهروندان کشور در حمله‌ها و انفجارهای هدف‌مند کشته می‌شوند.

لوگر در جنوب کابل از ولایت‌های ناامن است. طالبان در بسیاری از بخش‌های این ولایت از جمله شهر پل‌علم حضور و فعالیت گسترده دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: