منابع محلی لوگر می‌گویند که در نتیجۀ انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در مربوطات شهر پل‌علم، مرکز این ولایت، دست‌کم ۲۷ تن کشته و ۶۰ تن زخمی شده‌اند.

حسیب‌الله ستانکزی، رئیس شورای ولایتی لوگر می‌گوید که یک موتر پُر از مواد انفجاری حوالی ساعت ۷ شام امروز (جمعه، دهم ثور/اردیبهشت) در نزدیکی شفاخانۀ غیرنظامی در مربوطات ناحیۀ اول شهر پل‌علم، مرکز این ولایت و در خانۀ/ساختمان پیشین عبدالولی وکیل، عضو پیشین شورای ولایتی لوگر انفجار کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آقای ستانکزی، در این انفجار دست‌کم ۲۷ تن کشته شده و ۶۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند. رئیس شورای ولایتی لوگر می‌افزاید، در این ساختمان باشنده‌گان ولسوالی ازره زنده‌گی می‌کردند که از سه هفته به این‌سو منتظر پرواز بودند و می‌خواستند به جایی سفر کنند. او نیز می‌گوید که این ساختمان کامل ویران شده است.در همین حال، رسول‌گل ثمر، رئیس صحت لوگر می‌گوید که از محل انفجار ۳۸ زخمی و ۲ کشته به شفاخانه منتقل شده‌اند. به گفتۀ او، وضعیت ۱۲ تن از زخمیان وخیم است و برای درمان بهتر به کابل منتقل شده‌اند.

مسئولان فرماندهی پولیس لوگر نیز وقوع انفجار در مرکز این ولایت را تأیید می‌کنند و می‌گویند که بیش‌تر قربانیان این انفجار غیرنظامیان‌اند.

مسئولیت این انفجار را تاکنون فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: