Asset 1SWN

انفجار ماین در هرات جان ولسوال پیشین گلران و مدیر امنیت ملی این ولسوالی را گرفت

Maqaam Wilaayat Herat 1

مقام‌های هرات می‌‌گویند که در پی انفجار ماین کنار جاده‌یی در این ولایت، ولسوال پیشین گلران، مدیر امنیت ملی این ولسوالی با یک نیروی امنیتی کشته شده و پنج تن دیگر‌ زخم برداشته‌اند.

سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات می‌گوید که شام امروز موتر نوع «هایلکس» عبدالغنی نوری، ولسوال پیشین گلران در منطقۀ «قشاوری» این ولسوالی با ماین کنار جاده‌یی برخورد کرده است. به گفتۀ آقای قتالی، در نتیجۀ این روی‌داد ولسوال پیشین گلران و مدیر امنیت ملی این ولسوالی با یک نیروی امنیتی کشته و پنج تن دیگر زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

والی هرات می‌افزاید، این روی‌داد هنگامی رخ داده که امروز یک کاروان نیروهای امنیتی برای معرفی ولسوال جدید گلران به این ولسوالی رفته بودند که شام امروز هنگام برگشت، موتر نوع «هایلکس» ولسوال پیشین گلران با ماین کنار جاده‌یی برخورد کرده است. منابع محلی نیز می‌گویند که نیروهای امنیتی ۴ ماین کارگزاری‌شدۀ طالبان را از مسیر ولسوالی گلران خنثی کردند؛ اما ماین پنجم نیروهای امنیتی را آماج قرار داده است.

طالبان هنوز دربارۀ این روی‌داد چیزی نگفته‌اند.از سویی هم، در یک روی‌داد دیگر حوالی ساعت ۵ عصر امروز تفنگ‌داران ناشناس یک‌ پولیس را در منطقۀ «درب عراق» ناحیۀ هفتم شهر هرات تیرباران کردند. عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات با تأیید این روی‌داد می‌گوید‌ که مهاجمان از ساحه فرار کردند و بررسی‌های پولیس در این باره آغاز شده است.

مسئولیت این روی‌داد را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام