منابع معتبر محلی هرات به شرط افشانشدن نام‌شان به سلام‌وطندار می‌گویند که طالبان شب گذشته (پنج‌شنبه، نوزدهم حمل/فروردین) هم‌زمان بر تولی نیروهای مرزی در منطقۀ «موسی‌آباد» ولسوالی غوریان و تولی موسوم به «کمانه» ولسوالی کهسان این ولایت حمله و هر دو تولی را تصرف کرده‌اند.

به گفتۀ این منابع، در تولی نیروهای مرزی منطقۀ «موسی‌آباد» ۲۰ نیرو بوده که در نتیجۀ حملۀ گروهی طالبان، ۱۶ تن‌شان اسیر و ۳ تن‌شان کشته شده‌اند و نیز یک تن دیگر از این نیروها ناپدید شده است. منابع می‌افزایند، در تولی نیروهای مرزی موسوم به «کمانه» ۱۷ نیرو بوده که در نتیجۀ حملۀ طالبان ۹ تن‌شان به‌دست طالبان اسیر و ۸ تن دیگر شان ناپدید شده‌اند.

فرهاد خادمی، ولسوال غوریان هرات با تأیید حملۀ گروهی طالبان بر تولی منطقۀ «موسی‌آباد» این ولسوالی به سلام‌وطندار می‌گوید که بر بنیاد گزارش‌های نخستین، در نتیجۀ این حمله ۵ نیروی مرزی کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. ولسوال غوریان می‌افزاید که اکنون به کمک بزرگان و موسفیدان محل تلاش می‌شود اسیرانی که زخمی شده‌اند را پس بگیرند تا درمان شوند.

سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات حملۀ گروهی طالبان بر تولی نیروهای مرزی در ولسوالی‌های غوریان و کهسان را تأیید می‌کند؛ اما در مورد رقم تلفات و اسیران این نیروها چیزی نمی‌گوید. به گفتۀ والی هرات، اکنون نیروهای کمکی به ساحه مستقر شده‌اند.

طالبان مسئولیت این حمله‌ها را برعهده گرفته‌ و ادعا کرده که پس از تصرف این دو تولی، ۱۳ تن از نیروهای مرزی را کشته و ۲۱ تن دیگرشان را اسیر گرفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: