Asset 1SWN

سه انفجار در بامداد آغاز هفته در پایتخت؛ ۵ تن کشته و ۲ تن زخمی شدند

WhatsApp Image 2021-02-20 at 10.43.48 AM

بامداد امروز (شنبه، دوم حوت/اسفند) شهر کابل گواه سه انفجار ماین بود.

فرماندهی پولیس کابل تأیید می‌کند که در پی این انفجارها ۵ تن کشته شده و ۲ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید، در انفجار نخست که حوالی ساعت ۸:۰۰ بامداد امروز در سرک دارالامان، از مربوطات ناحیۀ ششم شهر کابل رخ داد، یک موتر نوع کرولا هدف انفجار ماین قرار گرفت. به گفتۀ سخنگوی فرماندهی پولیس کابل، در نتیجۀ این انفجار دو تن زخمی و برای درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند.

هم‌چنان به گفتۀ فرامرز، در انفجار دومی که حوالی ساعت ۸:۱۵ دقیقه در ساحۀ کارته پروان، از مربوطات ناحیۀ چهارم شهر کابل روی داد، یک موتر دیگر نوع کرولا نیز هدف انفجار ماین قرار گرفت. او می‌افزاید که در نتیجۀ این انفجار ۳ تن به‌شمول یک زن کشته شده‌اند.

عکس از محل انفجار دومی

فردوس فرامرز هم‌چنان می‌گوید، در انفجار سومی که حوالی ساعت ۱۰:۲۰ دقیقۀ پیش از چاشت امروز در ساحۀ پل وحدت، از مربوطات ناحیۀ سوم شهر کابل رخ داد، یک رنجر نیروهای امنیتی هدف قرار گرفته است. به گفتۀ او، در نتیجۀ این انفجار دو تن کشته شده‌اند.

عکس از انفجار سومی

خلیل دره صوفی، رئیس کمیتۀ سیاسی حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان می‌گوید که در این انفجار موتر او هدف قرار گرفته است. آقای صوفی لحظاتی پیش از انفجار از موتر پیاده شده؛ اما این انفجار جان راننده و نگه‌بان او را گرفته است.

خلیل دره صوفی، رئیس کمیتۀ سیاسی حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان

پولیس کابل هنوز در مورد نوعیت انفجارهای امروز چیزی نگفته است و می‌گوید که این انفجارها زیر بررسی تیم مشترک امنیتی قرار دارد.

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت انفجارهای امروز در شهر کابل را برعهده نگرفته است. حکومت هم‌واره گروه طالبان را مسئول چنین حمله‌ها و انفجارها می‌داند؛ اما طالبان هم‌واره دست‌داشتن در این انفجارها را رد کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام