Asset 1SWN

انفجار ماین مغناطیسی در کابل جان ۳ تن را گرفت

WhatsApp Image 2021-01-10 at 9.44.19 AM

وزارت داخله می‌گوید که در انفجار ماین مغناطیسی در کابل ۳ تن به‌شمول سخنگوی ریاست تصدی محافظت عامه کشته شده‌اند و یک تن زخمی شده است.

این وزارت در پیامی مبنی به این انفجار گفته است، حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقۀ صبح امروز (یک‌شنبه، بیست‌ویکم جدی/دی) موتر حامل ضیا ودان، سخنگوی ریاست تصدی محافظت عامه که به سوی وظیفه در حرکت بود، در منطقۀ سرک اول کارته‌نو، از مربوطات حوزۀ هشتم امنیتی شهر کابل هدف انفجار ماین قرار گرفت.

به گفتۀ این وزارت، در این روی‌داد آقای ودان با دو هم‌کارش کشته شده‌اند و یک تن دیگر زخم برداشته است.

مسئولیت این انفجار را هنوز فرد یا گروهی به‌شمول طالبان برعهده نگرفته است. اما حکومت طالبان را مسئول چنین حمله‌هایی می‌داند.

وزارت داخله در پیوند به انفجار امروز در کابل گفته است اخیراً تروریستانی که بازداشت شده‌، در اعتراف‌های‌شان گفته‌اند که عضویت گروه طالبان را دارند.

ارگ ریاست‌جمهوری این حمله را نکوهش کرد. رئیس‌جمهور غنی ضمن نکوهش‌ انفجار امروز کابل، آن را جنایت ضد انسانی و مخالف ارزش‌های اسلامی خوانده ‌است.

در یک خبرنامۀ ریاست‌جمهوری که در این باره پخش شده، آمده‌ است: «افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان بیانگر این است که آنان خلاف روحیۀ تعهد به صلح، در پی کشتار مردم بی‌گناه و آسیب‌رساندن به تأسیسات عام‌المنفعه می‌باشند.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام