مسئولان محلی بامیان می‌گویند که روز گذشته (جمعه، بیست‌وسوم ثور) یک دختر نوجوان به‌نام شکیلا در روستای «خاک بابه»ی ولسوالی ورس این ولایت، خودش را در آشپزخانه حلق‌آویز کرده و جان باخته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

محمدخوانی رسا، سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان، می‌گوید که جسد شکیلا برای تحقیقات بیش‌تر به پزشکی قانونی/طب عدلی فرستاده شده است و در پیوند به این روی‌داد مادراندر این دختر زیر نظر بخش‌های امنیتی قرار دارد.در همین حال، رسانه‌های محلی دایکندی گزارش داده‌اند که دو شب پیش در روستای «دهن غارک» ولسوالی سنگ‌تخت و بندر این ولایت، یک دختر ۲۰ ساله با شلیک گلولۀ کلاشینکوف کشته شده است. طبق گزارش رسانه‌های محلی دایکندی، در پیوند به این روی‌داد یک تن بازداشت شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در گزارش رسانه‌های محلی دایکندی نیز آمده که در یک روی‌داد دیگر، شب گذشته یک مرد ۵۵ ساله در روستای «گرد زمین میرغلام» ولسوالی میرامور این ولایت توسط تفنگ‌داران ناشناس با شلیک گلولۀ کلاشینکوف کشته شده است.

گفته شده است که در پیوند به این روی‌داد نیز دو تن بازداشت شده‌اند. این در حالی‌ست که براساس گزارش‌ها، در ماه‌های پسین جرم‌ها و روی‌دادهای جنایی در ولایت‌های بامیان و دایکندی افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: