مسئولان محلی ولسوالی کیتی ولایت دایکندی به سلام‌وطندار می‌گویند که دو روز پیش شماری از باشنده‌گان روستای «کیسو»ی این ولسوالی هنگام جمع‌آوری هیزم با یک جسد حلق‌آویزشده در داخل یک غار روبه‌رو شده و به فرماندهی پولیس این ولسوالی خبر داده‌اند.

عبدالقیوم صداقت، ولسوال کیتی می‌گوید که براساس بررسی‌های نخستین، لباس، ساعت و اسکلت جسد سالم مانده است. به گفتۀ او، جسد مربوط به یک مرد ۳۰ ساله به‌نام «نعمت»، باشندۀ روستای «جوی هفتاد نفره»ی ولسوالی کجران دایکندی‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ولسوالی کیتی می‌افزاید که جسد نعمت به خانواده‌اش سپرده شده و بررسی‌ها دربارۀ چه‌گونه‌گی این روی‌داد نیز از سوی پولیس آغاز شده است. آقای صداقت به نقل از خانوادۀ نعمت می‌گوید که حدود دو سال پیش نعمت خانه را به مقصد شامل‌شدن در صفوف نیروهای امنیتی و رفتن به ایران ترک کرده بود و سرانجام جسد حلق‌آویزشدۀ او از درون یک غار در روستای «کیسو»ی ولسوالی کیتی یافت شده است.

علی‌‌یاور، پدر نعمت نیز به سلام‌وطندار می‌گوید که دو سال پیش پسرش گم‌ شد و انتظار داشت او در این مدت به ارتش ملی پیوسته یا هم به برای کار به ایران رفته است. علی‌یاور می‌افزاید، دو روز پیش که برایش خبر دادند که جسد پسرش به‌شکل حلق‌آویزشده در یک غار در ولسوالی کیتی یافت شده، او را شوکه کرده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

به گفتۀ علی‌یاور، تاکنون بر کسی شاکی نیست، اما تلاش می‌کند که انگیزۀ حلق‌آویزشدن پسرش را پیدا و با پولیس شریک کند. او می‌افزاید که از نعمت هم‌سر و سه کودک قدونیم‌قد به‌جا مانده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: