مسئولان محلی ولسوالی واخان بدخشان می‌گویند که سه تن به‌شمول یک کارمند صحی و یک مهندس ساختمانی در ناحیۀ پامیر این ولسوالی جان باخته‌اند.

جمعه‌خان آمو، ولسوال واخان بدخشان به سلام‌وطندار می‌گوید، این سه تن شامل یک مهندس ساختمانی کلینیک صحی در پامیر، یک پرستار کووید ۱۹ و یک نگه‌بان شرکت قراردادی‌اند که در ناحیۀ پامیر این ولسوالی جان باخته‌اند و جسدهای‌شان به مرکز ولسوالی انتقال یافته است.

جمعه‌خان آمو می‌افزاید، یک پزشک نیز با این افراد در حالت کُما از پامیر به واخان انتقال یافته بود که دوباره به هوش آمده است. او می‌گوید که هنوز علت مرگ این سه تن روشن نشده است، اما گفته می‌شود این افراد به‌دلیل کم‌بود اکسیژن جان باخته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ولسوال واخان نیز می‌گوید که در پامیر میزان وجود اکسیژن اندک است و کسانی که به این ناحیه سفر می‌کنند، باید اکسیژن باخود داشته باشند. به گفتۀ او، پیش از سقوط ولسوالی واخان به‌دست طالبان، به شرکت قراردادی که ساختمان کلینیک صحی منطقۀ «بزای گنبد» ناحیۀ پامیر را می‌سازد، یادآوری شده بود که باید برای جلوگیری از روی‌دادهای احتمالی اکسیژن باخود ببرند.

در همین حال، دکتر نوشین گهر کریمی، معاون ریاست صحت بدخشان نیز مرگ این سه تن را تأیید می‌کند و می‌گوید که هنوز انگیزۀ مرگ این‌ افراد روشن نشده و بررسی‌ها روی جسدهای آنان آغاز شده است تا انگیزۀ روی‌داد روشن شود.

پامیر به‌دلیل ارتفاع بلندش از مناطقی‌ست که در آن‌ اکسیژن کافی وجود ندارد و کسانی که از دیگر مناطق به این منطقه سفر می‌کنند، با مشکل کم‌بود اکسیژن روبه‌رو می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: