مسئولان امنیتی ولسوالی ورس ولایت بامیان می‌گویند که پس از چاشت روز گذشته (شنبه، سی‌ام دلو/بهمن) یک دختر ۱۸ ساله در روستای «چهار ناور» و منطقۀ «تخت» این ولسوالی، به‌طور مرموز جان باخته است.

محمدسلیم مجاهد، فرمانده امنیۀ ولسوالی ورس به سلام‌وطندار می‌گوید که این روی‌داد به‌طور مرموزی رخ داده و تاکنون علت آن روشن نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

اما به گفتۀ او، روز گذشته نماینده‌گان فرماندهی امنیه و دادستانی این ولسوالی به محل روی‌داد رفته بودند و بررسی‌ها دربارۀ چه‌گونه‌گی این روی‌داد نیز آغاز شده است. او می‌افزاید: «برای تحقیقات بیش‌تر جسد این دختر به طب/پزشکی عدلی فرستاده شده است.»

از سویی هم، یک تن از باشنده‌گان ولسوالی ورس که نخواست هویتش فاش شود، می‌گوید که یک سال از ازدواج این دختر می‌گذشت و یک کودک نیز داشت. به گفتۀ او، این دختر با همسر برادرش «سربدل» شده بود و با شوهرش مشکل داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «روز گذشته این دختر به‌طور مرموز خودش را حلق‌آویز کرده و جان باخته است.» او می‌گوید که از شش ماه به این‌سو، خشونت علیه زنان افزایش یافته است و هیچ اداره‌یی وجود ندارد که به رو‌ی‌دادها و پرونده‌های خشونت علیه زنان به‌طور قانونی رسیده‌گی کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: