Asset 1SWN

مرد بامیانی سر همسرش را برید و نوشت: «حقش بود! به جزای اعمالش رسید»

1200px-Sunrise_of_Bamyan_Valley

مسئولان فرماندهی پولیس ولایت بامیان می‌گویند که مردی در ولسوالی یکه‌ولنگ این ولایت سر همسر ۳۵ ساله‌اش را بریده است.

محمدموسی امامی، مدیر مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی پولیس ولایت بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید، قاتل فرار کرده و بررسی‌ها روی این پرونده آغاز شده است.

یک منبع امنیتی که نخواست از او در گزارش نام ‌برده شود به سلام‌وطندار می‌گوید، این رویداد در روستای «سرترنوک» ولسوالی یکه‌ولنگ ولایت بامیان رخ‌ داده است.

به نقل از منبع، مقتول «گل‌بخت» نام داشته است. منبع می‌گوید، این زوج هشت سال پیش ازدواج کرده بودند، اما از پنج سال به این‌سو به علت خصومت‌های خانواده‌گی گل‌بخت در خانۀ پدرش به سر می‌برده است، با این حال یک ماه پیش جنجال پنج ساله با پادرمیانی بزرگان قومی حل شده و گل‌بخت به خانۀ شوهرش برگشته بود.

منبع می‌گوید، سربریدۀ گل‌بخت را در خریطه‌یی در طویله یافته‌اند که پایش در کاغذی نوشته شده بود «حقش بود! به جزای اعمالش رساندم.»

ذکیه رضایی، رئیس امور زنان ولایت بامیان نیز با تأیید این رویداد می‌گوید، در پیوند به این رویداد برادرشوهر این زن از سوی پولیس بازداشت شده است.

بر بنیاد اطلاعات ریاست زنان بامیان در هفت ماه گذشته، حدود ۲۰۰ مورد خشونت علیه زنان در بامیان به ثبت رسیده؛ این رقم در تمام سال گذشته به ۱۶۰ قضیه می‌رسیده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام