بیش از ده روز می‌شود طالبان در شاهراه‌های بغلان_کندز، بغلان_کابل و بغلان_سمنگان، ایست‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند و به بازجویی مسافران می‌پردازند. باشنده‌گان شهر پلخمری، مرکز بغلان با ابراز نگرانی می‌گویند که بسیاری وقت‌ها این شاهراه‌ها به‌دلیل درگیری‌ها بسته می‌شود و طالبان به بازجویی مسافران می‌پردازند و در پی کارمندان دولتی و نظامیان می‌باشند.

خان‌علی، باشندۀ شهر پلخمری می‌گوید که با ایجاد ایست‌های بازرسی طالبان در شاهراه‌های بغلان، باشنده‌گان پلخمری راحت سفر نمی‌توانند و بسیاری از کارمندان دولتی و نظامیان حتی در هر سه مسیر رفت‌وآمد نمی‌توانند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

قربان‌محمد، از راننده‌گان موترهای باربری در بغلان نیز می‌گوید که به‌دلیل درگیری‌ها در شاهراه‌های این ولایت، موترش را در شهر پلخمری توقف داده است. او از دولت می‌خواهد که هرچه زودتر امنیت شاهراه‌های این ولایت را تأمین کند.

در همین حال، عباس توکلی، فرمانده قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر که برای مدیریت جنگ به بغلان آمده است، به سلام‌وطندار می‌گوید که نیروهای دولتی در این ولایت حضور دارند و به‌‌زودی عملیات نظامی برای پاک‌سازی شاهراه‌های این ولایت از وجود طالبان آغاز خواهد شد.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

از سویی هم، منابع محلی به سلام‌وطندار تأیید می‌کنند که طالبان با ایجاد ایست‌های بازرسی در شاهراه بغلان_کابل در مربوطات ولسوالی دوشی، در پی جست‌وجوی باشنده‌گان سه‌گانۀ ولسوالی‌های اندراب و خنجان‌اند و تاکنون یک تن از راننده‌گان ولسوالی اندراب را کشته و دو تن دیگر را با خود برده‌اند.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: