ادامۀ درگیری‌ها در ولسوالی‌های نهرین، دهنۀ غوری و بغلان مرکزی ولایت بغلان و حومه‌های شهر پلخمری، مرکز این ولایت، باشنده‌گان بغلان را نگران کرده است.

صمیم، باشندۀ بغلان از ادامۀ درگیری‌ها در این ولایت ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید که حمله‌های طالبان در بغلان افزایش یافته است.

با این حال، محمد عزیزی، ولسوال نهرین ولایت بغلان به سلام‌وطندار می‌گوید، حمله‌های طالبان از دی‌شب تا بامداد امروز بر این ولسوالی ادامه داشت که در نتیجۀ آن نزدیک به ۴۰ جنگ‌جوی طالب به‌شمول چند شهروند خارجی کشته و زخمی شده‌اند.

در همین حال، صفی‌الله محمدی، فرمانده لوای کماندوها در شمال کشور می‌گوید که شب گذشته نیروهای امنیتی حلقۀ محاصره ولسوالی دهنۀ غوری را شکسته‌اند و از سقوط این ولسوالی به‌دست طالبان جلوگیری شده است. طالبان اما گفته‌ مناطقی که در سه روز گذشته در بغلان تصرف کرده‌اند، هنوز در کنترل آن‌هاست.به گفتۀ صفی‌الله محمدی، در نتیجۀ این درگیری‌ها ۲۰ عضو طالبان کشته شده و ۱۰ نیروی امنیتی از محاصرۀ این گروه رها شده‌اند. آقای محمدی می‌افزاید که سه پاسگاه تصرف‌شده به‌دست طالبان، دوباره به تصرف دولت درآمده است.

فرید سیدخیلی، فرمانده لوای ارتش در بغلان می‌گوید، جنگنده‌های نظامیان شب گذشته بخش‌هایی از ولسوالی بغلان مرکزی را آماج حمله قرار داد که در نتیجۀ آن ۱۰ جنگ‌جوی طالب به‌شمول مسئول نظامی این گروه در ولسوالی بغلان مرکزی کشته و زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اما ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان ادعای تلفات افراد این گروه در بغلان را رد می‌کند و می‌گوید که به نیروهای امنیتی تلفات وارد شده است و چندین پاسگاه نیروهای امنیتی را نیز تصرف کرده‌اند.

از سویی هم، منابع محلی بغلان می‌گویند که در نتیجۀ این درگیری‌ها نزدیک به ۱۰ نظامی و غیرنظامی کشته و زخمی شده‌‌اند و ده‌ها خانۀ مسکونی و دکان‌ها نیز در بیست‌وچهار ساعت گذشته تخریب شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: