مسئولان محلی ولسوالی دهنۀ غوری ولایت بغلان می‌گویند که جنگ‌جویان طالب شب گذشته بر مرکز این ولسوالی حمله کرده و بازار این ولسوالی را به آتش کشیده‌اند.

محمدصابر قلیچ، ولسوال دهنۀ غوری به سلام‌وطندار می‌گوید که جنگ‌جویان طالب پس از شکست دست به آتش‌زدن بازار و اموال مردم زده‌اند. او می‌افزاید که طالبان چهار دکان و چندین کراچی دست‌فروشان را نخست آتش زده و سپس فرار کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ ولسوال دهنۀ غوری، زیان‌های مالی بسیاری به دکان‌داران و باشنده‌گان این ولسوالی وارد شده است و نیروهای امنیتی به موقع این آتش را مهار کرده‌اند.

محمدصابر قلیچ نیز می‌گوید که در درگیری شب گذشته در این ولسوالی، بیش از ۳۰ جنگ‌جوی طالب مشمول قطعۀ لایزری آنان کشته و زخمی شده و شکست خورده‌اند.

شماری از دکان‌داران در ولسوالی دهنۀ غوری می‌گویند که به‌دلیل آتش‌زدن اموال‌شان توسط طالبان نگران‌اند و از چنین کارهای این گروه به ستوده آمده‌اند.از سویی هم، صفی‌الله محمدی، فرمانده نیروهای کوماندو در شمال کشور که مسئولیت نبرد بغلان را دارد، به سلام‌وطندار می‌گوید که پس از آمدن سربازان ویژۀ ارتش و پولیس به این ولایت، جنگ‌جویان طالب حمله‌های‌شان را بر ولسوالی‌های بغلان مرکزی، دهنۀ غوری و حومه‌های شهر پلخمری آغاز کردند؛ اما با دادن تلفات سنگین دوباره از میدان‌های نبرد فرار کردند.

آقای محمدی می‌افزاید که آمار نخستین آنان نشان می‌دهد که در این درگیری‌ها بیش از ۱۰۰ جنگ‌جوی طالب کشته و زخمی شده‌اند. به گفتۀ او، در میان کشته‌شده‌گان بیش‌تر سردسته‌ها و فرماندهان این گروه و حتی جنگ‌جویان خارجی نیز بوده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

صفی‌الله محمدی نیز می‌گوید که در این درگیری‌ها چندین جنگ‌جوی طالب بازداشت شده و مهمات و جنگ‌افزارهای بسیاری از جنگ‌جویان این گروه به‌دست آنان افتاده است.

در همین حال، عباس توکلی، معاون قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین که صبح امروز وارد شهر پلخمری شده است، می‌گوید که نیروهای امنیتی عملیات‌شان را در حومه‌های شهر و دو ولسوالی ولایت بغلان آغاز کرده‌اند. به گفتۀ او، به‌زودی بسیاری از بخش‌های ولایت بغلان از وجود طالبان پاک‌سازی خواهد شد.

با این همه، منابع امنیتی می‌گویند که در نتیجۀ این درگیری‌ها چهار نیروی امنیتی کشته و سه نیروی دیگر امنیتی پس از زخم‌برداشتن، اسیر طالبان شده‌اند.

طالبان هنوز در این موارد چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: