در نتیجۀ سرازیری سیلاب‌ها در ولایت‌های بغلان و سمنگان از سه روز به این‌سو ۱۵ تن کشته شده‌اند و ۵ تن زخم برداشته‌ و خسارات مالی بسیاری برای باشنده‌گان این دو ولایت برجا گذاشته است.

عبدالیقین احمدی، ولسوال درۀ صوف پایین سمنگان می‌گوید که در نتیجۀ سیلاب‌های شب گذشته هزار رأس مواشی، هزار جریب زمین، ده‌ها بند آب‌گردان و قسمت‌های زیادی از جادۀ فرعی و عمومی این ولسوالی تخریب شده و بزرگ‌راه این ولسوالی نیز با ولایت بلخ مسدود گردیده است.

عبدالمنان، مدیر اجرایی آمریت مبارزه با رویدادهای طبیعی ولایت سمنگان می‌گوید که تا کنون در نتیجۀ سیلاب‌ها ۱۴ تن به شمول زنان و کودکان جان باخته و ۴ تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ او، به دلیل مسدودبودن راه‌ها آنان نمی‌توانند کمک‌های‌شان را انتقال دهند.

مجیب‌الرحمن بهین، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی ولایت بغلان هم می‌گوید که در نتیجۀ سرازیری سیلاب‌ها در ده ولسوالی بغلان بخش زیادی از زمین‌های زراعتی و جاده‌ها تخریب شده و یک تن جان باخته و یک تن دیگر زخم برداشته است.

آقای بهین می‌گوید که سه ولسوالی‌یی که بیشترین آسیب‌ها را دیده‌اند هم‌اکنون گواه نبردهای شدید میان طالبان و نیروهای دولتی‌اند و به دلیل درگیری‌ها آنان نمی‌توانند کمک‌های‌شان را به این ولسوالی‌ها بفرستند.

باشنده‌گان ولایت بغلان نیز می‌گویند که تا کنون بارها خواستار کمک از سوی ادارۀ محلی این ولایت برای بازکردن بزرگ‌راه‌های این ولسوالی شده‌اند، اما تا هنوز هیچ اقدامی در این عرصه نشده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: