مسئولان محلی هرات و غور می‌گویند که در پی سرازیرشدن سیلاب‌ها در این دو ولایت، ۱۹ تن جان باخته‌اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید که شب گذشته در پی سرازیرشدن سیلاب‌های مدهش در ولسوالی ادرسکن این ولایت، ۱۲ تن به‌شمول یک زن و ۴ کودک جان باخته‌اند. به گفتۀ او، جسدهای ۴ تن هنوز شناسایی نشده است.

سخنگوی والی هرات می‌افزاید که در اثر این سیلاب‌ها افزون بر زیان‌های مالی به زمین‌های کشاورزی و خانه‌های مسکونی، ۳۰۰ رأس گوسفند و ۲ رأس گاو نیز تلف شده است.

در همین حال، مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات می‌گویند که سیلاب‌های شب گذشته در ولسوالی‌های اوبه، چشت، پشتون‌زرغون، گذره، انجیل، کرخ، ادرسکن، شیندند، زنده‌جان، غوریان، و گلران این ولایت، زیان‌های هنگفت مالی به زمین‌های کشاورزی، خانه‌های مسکونی، چاه‌های آب، کاریزها و باغ‌ها وارد کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رویا حمیدی، مدیر عمومی مالی و اداری ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که در پی سرازیرشدن سیلاب‌ها در ۲۴ ساعت گذشته در روستای «گردان» ولسوالی اوبۀ این ولایت، ۱۰ کودک چوپان با ۸۰۰ رأس گوسفند ناپدید شده‌اند.

به گفتۀ بانو حمیدی، در ولسوالی اوبۀ نیز ده‌ها خانۀ مسکونی، زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها تخریب شده است. بر بنیاد گفته‌های مدیر مالی و اداری ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات، در ولسوالی چشت نیز ۱۰ روستا زیر آب شده است که به‌دلیل دوربودن و حضور طالبان در این روستاها، تاکنون از تلفات جانی آن گزارشی در دست نیست.

بانو حمیدی می‌افزاید که از روز گذشته به این‌سو تیم‌های امدادرسان نهادهای کمک‌کننده و ریاست مبارزه با حوادث به ولسوالی‌های زیان‌دیده فرستاده شده‌اند و پس از تکمیل فهرست خانواده‌های زیان‌دیده، به آنان کمک خواهد شد.

از سویی هم، جمعه‌خان باختری، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی غور می‌گوید که در پی سرازیرشدن سیلاب‌ها در این ولایت، ۵ تن در ولسوالی ساغر و ۲ تن در ولسوالی شهرک جان باخته‌اند. آقای باختری می‌افزاید که سیلاب‌های اخیر ۱۵۰ خانه را در هفت ولسوالی دیگر این ولایت ویران و بیش از ۷۵۰ رأس مواشی مردم را نیز تلف کرده است.

به گفتۀ رئیس مبارزه با حوادث طبیعی غور، این سیلاب‌ها کانال‌های کشاورزی، باغ‌های میوه و ده‌ها جریب زمین کشاورزی را نیز تخریب کرده است. براساس گفته‌های مسئولان محلی غور، آن‌ها روند توزیع کمک‌های فوری به زیان‌دیده‌گان سیلاب‌ها را آغاز کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: