منابع معتبر امنیتی در بغلان از پیوستن بیش از ۱۰۰ نیروی امنیتی به طالبان خبر می‌دهند. این منابع معتبر امنیتی که نخواستند هویت‌شان فاش شود به سلام‌وطندار می‌گویند، شب گذشته بیش از ۱۰۰ نیروی امنیتی با تمامی تجهیزات‌ سبک‌وسنگین در ولسوالی بغلان مرکزی به طالبان پیوسته‌اند.

به گفتۀ این منابع، بیشتر این نظامیان، سربازان ارتش هستند و بدون درگیری دو پایگاه و هشت پاسگاه را به طالبان تسلیم کرده‌اند.

این منابع می‌افزایند که پس از پیوستن این شمار نیروهای امنیتی به طالبان بیشتر بخش‌های ولسوالی بغلان مرکزی به شمول شهر قدیم و سمت پنج امنیتی پولیس دقایق پیش به دست طالبان سقوط کرده و تنها شهر جدید این ولسوالی در کنترل دولت است.

این منابع هشدار می‌دهند که اگر به زودی حکومت مرکزی در این زمینه اقدام نکند ولسوالی بغلان مرکزی به گونۀ کامل به دست طالبان سقوط خواهد کرد.مسئولان محلی و امنیتی بغلان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

در برخی بخش‌های ولسوالی بغلان مرکزی فعالت شبکه‌های مخابراتی نیز قطع شده است.

اما طالبان با نشر خبرنامه‌یی ادعا کرده‌اند که شب گذشته بیش از ۲۰۰ نیروی دولتی با سلاح و تجهیزات‌شان به این گروه تسلیم شده‌اند. این در حالی‌ست که روز گذشته نیز ولسوالی برکه و دو پایگاه ارتش در ولسوالی بغلان مرکزی به ‌دست طالبان سقوط کرد.

سقوط دو پاسگاه و کشته‌شدن ۶ نیروی امنیتی در غزنی

حسن‌رضا یوسفی، عضوی شورای ولایتی غزنی به سلام‌وطندار می‌گوید که  شب گذشته یک پاسگاه مشترک ارتش و پولیس در روستای «آرزو» از مربوطات مرکز غزنی به دست طالبان سقوط کرده است.

این پاسگاه مشترک نیروهای امنیتی از چند هفته به این‌سو در محاصرۀ طالبان قرار داشت و سرانجام به علت شدت حملات طالبان، به دست این گروه سقوط کرده است.

به گفتۀ آقای یوسفی، در نتیجۀ حملات طالبان بر این پاسگاه، ۶ نیروی امنیتی جان باخته‌اند و بیش از ۱۵ تن دیگر اسیر شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای یوسفی می‌افزاید که هم‌چنان یک پاسگاه پولیس در ولسوالی خواجه‌عمری این ولایت صبح امروز (پنج‌شنبه، ۱۶ ثور/اردیبهشت) به دست طالبان سقوط کرده است. او می‌گوید که هنوز از تلفات پولیس در این پاسگاه جزییاتی در دست نیست.

حکمت‌الله کوچی، فرمانده پولیس غزنی سقوط این پاسگاه‌ها به دست طالبان و تلفات نیروهای امنیتی را رد و یا تأیید نمی‌کند، اما می‌گوید که عملیات بزرگی برای سرکوب طالبان در چندین ولسوالی این ولایت راه‌اندازی شده و درگیری‌ها جریان دارد.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: