Asset 1SWN

حمله‌های طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در کندز و بغلان؛ ۱۸ تن کشته شدند

IMG-20201116-WA0050

منابع امنیتی کندز و بغلان می‌گویند که در حمله‌های طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در این دو ولایت، ۱۸ تن کشته و ۵ تن زخمی شده‌اند.

یک منبع معتبر امنیتی کندز به شرط افشانشدن نامش به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۱۲:۳۰ دقیقۀ بامداد امروز (سه‌شنبه، سی‌ام جدی/دی) طالبان بر دو پاسگاه نیروهای امنیتی در ساحۀ «تپۀ بیست‌وپنج» روستای دادسی ولسوالی دشت ارچی این ولایت حمله کرده‌اند.

به گفتۀ منبع، پس از درگیری چندین‌ساعته هر دو پاسگاه سقوط داده شده است که در نتیجۀ آن ۱۱ سرباز ارتش و ۴ نیروی خیزش مردمی کشته شده و ۳ تن دیگر از آن‌ها زخم برداشته‌اند.

منبع می‌افزاید که طالبان تا ساعت هفت بامداد امروز ادارۀ این دو پاسگاه را در دست داشته و پس از به آتش‌‌کشیدن یک تانک هاموی، تمام اسلحه و تجهیزات این نیروها را با خود برده‌اند.

نبی کاکر، ولسوال دشت ارچی کندز حملۀ طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در این ولسوالی را تأیید می‌کند؛ اما دربارۀ شمار تلفات جزئیات نمی‌دهد.

طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته‌اند.

وزارت دفاع در پیوند به درگیری‌های شب گذشته در کندز با نشر اعلامیه‌یی گفته است، شب گذشته طالبان در مربوطات ولسوالی دشت ارچی و منطقۀ «باغ شرکت» این ولایت از چندین بخش بر پاسگاه‌های نیروهای دفاعی و امنیتی ملی حمله کرده‌اند که به عقب زده شده است.

در اعلامیه گفته شده است که در این درگیری‌ها، ۴ سرباز ارتش کشته شده‌اند. در اعلامیه هم‌چنان آمده است که در این حمله‌ها ۱۵ طالب کشته و ۱۲ تن دیگر شان زخمی شده‌اند. اما طالبان تنها کشته‌شدن یک عضو این گروه در این درگیری‌ها را تأیید می‌کنند.

در همین حال، منابع معتبر امنیتی و محلی بغلان که نمی‌خواهند در خبر نام‌شان گرفته شود، نیز به سلام‌وطندار می‌گویند که شب گذشته در پی حملۀ طالبان بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در حوزۀ دوم امنیتی پولیس این ولایت، ۳ سرباز پولیس کشته شده و ۲ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

به گفتۀ این منابع، در این حملۀ طالبان ۵ نیروی امنیتی هم از سوی طالبان اسیر شده‌اند و جنگ‌افزارهای این نیروها به‌دست طالبان افتاده است.

این منابع هم‌چنان تأکید می‌کنند که در این درگیری‌ها یک تانک نیروهای امنیتی هم تخریب شده و در شبانه‌روز گذشته این سومین پاسگاه نیروهای امنیتی‌ست که در شاهراه بغلان_کندز به‌دست طالبان افتاده است. مسئولان امنیتی بغلان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

مسئولیت این حمله را نیز طالبان برعهده گرفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام