یک منبع امنیتی لوگر که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۴ بامداد امروز پاسگاه امنیتی «لب جر» در ولسوالی بره‌کی‌ برک این ولایت، بی‌درگیری به‌دست طالبان سقوط کرده است و سربازان این پاسگاه با مهمات و جنگ‌افزارهای‌شان به این گروه تسلیم شده‌اند.

منبع می‌فزاید، طالبان شب گذشته بر چندین پاسگاه‌ امنیتی در ولسوالی محمدآغۀ این ولایت نیز حمله‌های گروهی انجام داده‌اند که به هر دو طرف تلفات سنگین وارد شده است. منبع دربارۀ رقم تلفات معلومات نداد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

اما گل‌حیدر احمدی، سخنگوی فرماندهی پولیس لوگر به سلام‌وطندار می‌گوید که پاسگاه امنیتی «لب جر» را از یک منطقه به منطقۀ دیگری انتقال داده‌اند. آقای احمدی سقوط این پاسگاه را رد می‌کند و آن را شایعه می‌خواند.

این در حالی‌ست که در این اواخر، به‌ویژه پس از عید سعید فطر ناامنی‌ها و قتل‌های هدف‌مند در شهر پل‌علم، مرکز ولایت لوگر و شماری از ولسوالی‌های آن افزایش یافته است.از سویی هم، منابع امنیتی بغلان به سلام‌وطندار می‌گویند که شب گذشته در پی حملۀ جنگ‌جویان طالب بر یک پاسگاه و مرکز ولسوالی گذرگاه نور این ولایت، ۸ نیروی امنیتی کشته شده و ۶ تن دیگر از این نیروها زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، عباس توکلی، فرمانده قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر به سلام‌وطندار می‌گوید که در این درگیری‌ها ۶ طالب به‌شمول ولسوال نام‌نهاد این گروه برای این ولسوالی کشته شده و ۷ تن دیگرشان زخم برداشته‌اند. آقای توکلی می‌افزاید که پس از رسیدن نیروهای کمکی، طالبان از ساحه فرار کرده‌اند و مقداری مهمات و جنگ‌افزارهای‌شان به‌دست نیروهای امنیتی افتاده است.

فرمانده قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر تأیید می‌کند که در این درگیری‌ها به نیروهای امنیتی تلفات وارد شده است؛ اما دربارۀ رقم آن چیزی نمی‌گوید.

طالبان تاکنون دربارۀ سقوط یک پاسگاه امنیتی به‌دست افراد این گروه در لوگر و حملۀشان بر مرکز ولسوالی گذرگاه نور ولایت بغلان چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: