پس از اعلام رسمی ایالات متحدۀ آمریکا برای بیرون‌شدنش از افغانستان، طالبان حمله‌های‌شان را بر بخش‌هایی از ولایت‌های کشور شدت بخشیده‌اند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور امروز در یک نشست خبری مشترک خبری با سرپرستان وزارت‌های دفاع و داخله با تأیید افزایش حمله‌های طالبان هم‌زمان با اعلام خروج سربازان خارجی از افغانستان، هشدار می‌دهد که این گروه از راه جنگ به هدف نخواهد رسید.

آقای محب تأکید می‌کند که حامیان طالبان به آنان مشورۀ اشتباه داده‌اند که می‌توانند از راه جنگ به قدرت برسند.

حمدالله محب می‌گوید که حامیان طالبان به آنان مشورۀ اشتباه داده‌اند که می‌توانند از راه جنگ به قدرت برسند.

مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور فعالیت‌های هراس‌افگنانۀ گروه‌های تروریستی در افغانستان را باهم هماهنگ می‌داند و می‌گوید که گروه‌های تروریستی القاعده و داعش، تمام فعالیت‌های تخریبی‌شان را با هماهنگی طالبان انجام می‌دهند.

در همین حال، محمدیاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع نیز در این نشست از افزایش حمله‌های طالبان در بیش‌تر ولایت‌ها هم‌زمان با آغاز خروج سربازان خارجی سخن می‌زند و می‌گوید که تمام کاستی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی در جریان یک‌سال گذشته در حال تکمیل‌شدن است و نیروهای امنیتی توان مقابله در برابر حمله‌های طالبان را دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای ضیا تأکید می‌کند که طالبان توان مقابله با نیروهای امنیتی را ندارند و بیش‌ترغیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند.

به گفتۀ سرپرست وزارت دفاع، طالبان شب گذشته افزون بر حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده در ولایت لوگر، بر بخش‌هایی از ولایت‌های هرات، تخار، کندهار و غزنی نیز حمله‌هایی داشتند که در نتیجۀ آن دست‌کم ۵۰ طالب مسلح و ۱۷ نیروی امنیتی کشته شدند.

سیداحمدشاه هاشمی

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: