هم‌زمان با نزدیک‌شدن زمان خروج سربازان خارجی از کشور، نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارشی به دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور هشدار داده‌اند که با بیرون‌شدن این سربازان از افغانستان، وضعیت امنیتی این کشور بدتر و قدرت طالبان بیش‌تر خواهد شد.

در همین حال، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور نیز با نگرانی از هشدار نهادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گوید که در صورت عدم برقراری صلح در کشور و بیرون‌شدن سربازان خارجی، خطر بازگشت به جنگ‌ داخلی وجود دارد.

آقای محب این نگرانی را امروز (شنبه، هفتم حمل/فروردین) در یک نشست خبری مشترک با مقام‌های ارشد امنیتی مطرح کرده است. به گفتۀ او، طالبان با پافشاری به بیرون‌شدن سربازان خارجی از کشور بهانه‌جویی می‌کنند و این امر نشان می‌دهد که آنان خواهان برقراری صلح در افغانستان نیستند.

در حالی که مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور از بدترشدن وضعیت امنیتی کشور هم‌زمان با بیرون‌شدن سربازان خارجی هشدار می‌دهد، مسئولان وزارت دفاع می‌گویند که بیرون‌شدن سربازان خارجی از کشور به بدترشدن وضعیت نخواهد انجامید.

محمدیاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع در واکنش به گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گوید که نهادهای امنیتی آماده‌گی دفاع از کشور را دارند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که جو بایدن گفته است، بیرون‌شدن سربازان آمریکایی در مهلت تعیین‌شده از افغانستان، به دلایل فنی دشوار است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: