براساس گزارش‌ها، در جریان یک هفتۀ گذشته شماری از مقام‌ها و کارمندان دولت پیشین در ولایت‌های جنوب‌شرقی کشور چون پکتیا، خوست و پکتیکا توسط افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند.

عزت‌الله آرین، آمر پیشین حوزۀ اول امنیتی شهر گردیز، شمیم، سرباز ارتش دولت پیشین در ولسوالی یحیی‌‌خیل پکتیکا، احسان‌الدین، افسر پیشین نیروهای مرزی در خوست و هیله‌مند ژوندی، شاعر و نویسنده در این ولایت، در جریان یک هفتۀ گذشته توسط افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند.

محمدحلیم فدایی، والی پیشین پکتیا، به سلام‌وطندار می‌گوید که حکومت کنونی مسئول حفاظت از مقام‌های امنیتی و سربازان دولت پیشین و دیگر غیرنظامیان و همۀ مردم است. به گفتۀ او، چنین روی‌دادهایی توسط شبه‌نظامیان طالبان انجام می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، باشنده‌گان این ولایت‌ها می‌گویند که سربازان و مقام‌های دولت پیشین به رغم عفو عمومی از سوی امارت اسلامی، احساس ترس و دلهره می‌کنند. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که جان مقام‌ها و سربازان دولت پیشین را نجات دهد و عاملان کشتارهای هدف‌مند را بازداشت و مجازات کند.

مسئولان امنیتی در حوزۀ جنوب‌شرق می‌گویند که متعهد به عفو عمومی‌اند و اقدامات جدی را برای جلوگیری از وقوع هرگونه روی‌داد شخصی انجام خواهند داد.

مسئولان امنیتی در پکتیا می‌گویند که در ماه گذشته شماری را به اتهام دزدی و دیگر جرم‌ها بازداشت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: