یک منبع در فرماندهی پولیس میدان‌وردک به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که ولسوالی جلریز این ولایت به تصرف طالبان درآمده است.

این منبع امنیتی که نخواست هویتش فاش شود می‌گوید، ولسوالی جلریز صبح امروز (جمعه، ۳۱ ثور/اردیبهشت) پس از درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان، به دست این گروه سقوط کرد.

منبع می‌افزاید که هنوز هم درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در بخش‌هایی از جلریز ادامه دارد. به گفتۀ منبع، تاکنون ۴ نیروی امنیتی در جلریز کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.در این حال شریف‌الله هوتک، عضو شورای ولایتی میدان‌وردک به سلام‌وطندار می‌گوید، حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز ولسوالی جلریز پس از پنج روز محاصره به تصرف طالبان درآمد.

او می‌گوید، فرمانده پولیس این ولسوالی با ۳۵ نیروی امنیتی به طالبان تسلیم شده و این ولسوالی به گونۀ کامل به دست طالبان سقوط کرده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

این عضو شورای ولایتی میدان‌وردک مسئولان امنیتی این ولایت را برای جلوگیری از سقوط جلریز به بی‌توجهی متهم می‌کند و می‌گوید که نیروهای کمکی به موقع به این ولسوالی فرستاده نشده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید، افراد این گروه ساختمان ولسوالی، فرماندهی پولیس و مدیریت امنیت ملی جلریز را تصرف و تلفاتی بر نیروهای دولتی وارد کرده‌اند.

مسئولان امنیتی و محلی میدان‌وردک هنوز به گونۀ رسمی در این باره چیزی نگفته‌اند.

اما وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، در نتیجۀ حملات هوایی نیروهای امنیتی در ولسوالی جلریز میدان‌وردک دست‌کم ۱۰ طالب کشته شده‌اند. این وزارت می‌گوید که عملیات پاک‌سازی این ولسوالی از وجود طالبان جریان دارد.

بامدار روز گذشته ولسوالی دولت‌شاه ولایت لغمان نیز به تصرف طالبان درآمد. یک منبع معتبر دولتی در لغمان به سلام‌وطندار گفت که این ولسوالی از چند ماه به این‌سو در محاصرۀ جدی طالبان قرار داشت و در این مدت هیچ نیروی کمکی برای سرکوب طالبان به این ولسوالی فرستاده نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: