Asset 1SWN

یک پولیس چهار هم‌قطارش را در میدان‌وردک کشت

میدان وردکککک

منابع امنیتی میدان‌وردک تأیید می‌کنند که یک پولیس چهار هم‌قطارش را در این ولایت کشته است.

یک منبع امنیتی در میدان‌وردک که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که شب گذشته یک پولیس چهار هم‌قطارش را در پاسگاه «چهاربند» در مربوطات میدان‌شهر، مرکز این ولایت کشته و با تجهیزات و مهمات این نیروها به طالبان پیوسته است.‌ منبع تأکید می‌کند که این جنایت توسط یک فرد نفوذی طالبان انجام شده است.

مسئولیت این روی‌داد را طالبان برعهده گرفته و ادعا کرده‌ که پاسگاه «چهاربند» را سقوط داده و تمام سربازان داخل پاسگاه را کشته‌اند.

این در حالی‌ست که دست‌کم در دو هفتۀ گذشته افراد نفوذی طالبان در ولایت‌های تخار، کندز، غور، بادغیس و میدان‌وردک، ۱۳ هم‌قطارشان را کشته‌ و تجهیزات نظامی پاسگاه‌ها را نیز با خود برده‌اند.

آگاهان نظامی و استخباراتی به این باور اند که در کنار وابسته‌گی دستگاه‌های کشفی و استخباراتی کشور، ضعف این نهادها سبب می‌شود طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی به ساده‌گی در نظام رخنه کنند.

روی‌دادهای اخیر ولایت‌های تخار، کندز، غور، بادغیس و میدان‌وردک نشان می‌دهد که طالبان به تازه‌گی حمله‌های نفوذی‌شان را از سر گرفته و آن را شدت بخشیده‌اند، اما مسئولان وزارت داخله می‌گویند که این حمله‌ها کاهش یافته است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله گفته که در نتیجۀ اصلاحات و شفافیت در جلب‌وجذب، حمله‌های افراد نفوذی طالبان کاهش یافته است. به گفتۀ او، عده‌یی که از گذشته‌ها در صفوف پولیس رخنه کرده‌اند، دست به جنایت می‌زنند. آقای آرین افزوده است که تلاش می‌کنند این افراد را تشخیص و از صفوف پولیس جدا کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام