محمدیاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع با شماری از مقام‌های دیگر امنیتی صبح امروز (چهارشنبه، یازدهم حمل/فروردین) برای بررسی وضعیت امنیتی بغلان وارد این ولایت شدند و با مقام‌های محلی این ولایت دیدار و گفت‌وگو کردند. آقای ضیا می‌گوید که برای بررسی وضعیت امنیتی بغلان و دیدار با خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی و کمک به آن‌ها به این ولایت آمده است.

از سوی هم، در حالی که طالبان در یک کیلومتری ساختمان فرماندهی پولیس و مقام ولایت بغلان رسیده‌اند و ادامۀ درگیری‌ها در دروازه‌های ورودی شهر پلخمری، مرکز این ولایت باشنده‌گان این ولایت را نگران کرده است، سرپرست وزارت دفاع می‌گوید که هیچ مشکل امنیتی در این ولایت وجود ندارد و به‌زودی در وضعیت امنیتی این ولایت تغییرات خواهد آمد.

محمدیاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع در سفرش به بفلان می‌گوید که هیج مشکل امنیتی در این ولایت وجود ندارد.

با این حال، باشنده‌گان بغلان این‌گونه سفرهای مقام‌های دولتی را نمایشی می‌خوانند و می‌گویند که شهر پلخمری در محاصرۀ طالبان قرار دارد و حتی درگیری‌ها در یک کیلومتری فرماندهی پولیس این ولایت رسیده است.

جواد، باشندۀ بغلان می‌گوید که نزدیک به دو سال می‌شود جنگ‌جویان طالبان در شاهراه‌های این ولایت ایست‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند و روزانه صدها هزار افغانی پول از راننده‌گان موترهای باربری اخاذی می‌کنند.

دین‌محمد، دیگر باشندۀ بغلان نیز می‌گوید که مقام‌های بلندپایۀ دولت در پیوند به وضعیت این ولایت بی‌پروایی می‌کنند و این روند باشنده‌گان بغلان را نگران کرده است.

در همین حال، محمد عزیزی، ولسوال نهرین ولایت بغلان به سلام‌وطندار می‌گوید که از یک هفته به این‌سو طالبان در جادۀ نهرین_پلخمری ایست بازرسی ایجاد کرده‌اند و از راننده‌گان موترهای باربری پول می‌گیرند.

به گفتۀ او، کارمندان اداره‌های دولتی و نظامی شش ولسوالی از این مسیر رفت‌وآمد نمی‌توانند و این روند ارایۀ خدمات را به باشنده‌گان این ولسوالی‌ها با کندی رو‌به‌رو کرده است.

منابع می‌گویند که سرپرست وزارت دفاع تنها با مقام‌های محلی و امنیتی ولایت بغلان دیدار داشته است.

منابع امنیتی بغلان می‌گویند که سرپرست وزارت دفاع تنها با مقام‌های محلی و امنیتی این ولایت دیدار داشته و بعد به ولایت کندز رفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: