شماری از صرافان در شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان به دلیل افزایش ناامنی‌ها و دزدی‌های مسلحانه در این ولایت، امروز دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

این راهپیمایی اعتراضی پس از آن صورت می‌گیرد که روز گذشته دزدان تفنگ‌دار ناشناس یک صراف را هنگامی که می‌خواست پول‌هایش را به بانک انتقال دهد، نخست زخمی کردند و سپس نزدیک به چهارونیم میلیون افغانی پول نقدش را دزدیدند.

عبدالبصیر، صرافی که روز گذشته دزدان تفنگ‌دار نخست زخمی‌اش کردند و سپس نزدیک به چهارونیم میلیون افغانی‌اش را دزدیدند، می‌گوید که دزدان در برابر چشمان پولیس لت‌وکوبش کردند و پول‌هایش را باخود بردند.

در همین حال، شماری از صرافانی که در پیوند به این‌ روی‌داد، افزایش ناامنی‌ها و دزدی‌های مسلحانه در شهر پلخمری دست به راهپیمایی زدند، از نهادهای امنیتی می‌خواهند که مجرمان را بازداشت کنند و دربارۀ افزایش ناامنی‌ها به آنان پاسخ دهند. آنان نهادهای مسئول را در تأمین امنیت صرافان به ناکامی متهم می‌کنند.

به گفتۀ این صرافان، اگر دولت در تأمین امنیت آنان توجه نکند، روند کاروبار شان کاهش می‌یابد و این‌کار بر اقتصاد کشور هم تأثیر منفی خواهد گذاشت.

با این حال، محمداکبر بارکزی، والی بغلان به سلام‌وطندار می‌گوید که او با این صرافان دیدار کرده است و به‌زودی این روی‌داد بررسی خواهد شد.

از سوی هم، صفی‌الله مخزون، سرپرست فرماندهی پولیس بغلان می‌گوید که شاخه‌یی از این دزدان بازداشت شده‌اند و عملیات برای بازداشت متباقی آنان ادامه دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: