منابع امنیتی در ولایت‌های کندز و بغلان تأیید می‌کنند که ۱۶ نیروی امنیتی در حمله‌های طالبان در این دو ولایت کشته شده و ۶ نیروی امنیتی دیگر زخم برداشته‌اند.

یک منبع موثق امنیتی در ولایت کندز که نخواست نامش در گزارش گرفته شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که گروه طالبان حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته (دوشنبه، اول جدی/دی) به دو پاسگاه نیروهای امنیتی در ساحۀ «عرب‌های» ولسوالی چهاردرۀ این ولایت حمله کرده‌اند.

به گفتۀ منبع، درگیری چندین ساعت به درازا کشیده و در این مدت نیروهای کمکی که به رهبری فرمانده پولیس ولسوالی چهاردره به این ساحه در حرکت بودند، در منطقۀ «دوبندی» این ولسوالی با کمین طالبان روبه‌رو شده‌اند.

منبع می‌افزاید که در حملۀ طالبان به نیروهای کمکی ۱۰ پولیس به‌شمول محمدعمر صالح، فرمانده پولیس و فرمانده بلوک ولسوالی چهاردره کشته شده و چهار تن دیگر زخم برداشته‌اند.

براساس اطلاعات منبع، طالبان پس از آن دو پاسگاه در ساحۀ «عرب‌ها» را تصرف کرده و شش تن از نیروهای امنیتی را اسیر گرفته و تمام اسلحه و مهمات آنان را با خود برده‌اند.

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی پولیس کندز حملۀ طالبان به ولسوالی چهاردره را تأیید می‌کند و می‌گوید که حملۀ تهاجمی طالبان به پاسگاه‌های پولیس در ساحۀ «دوبندی» ولسوالی چهاردره توسط نیروهای امنیتی عقب زده شده است.

به گفتۀ او، در نتیجۀ این درگیری‌ها ۵ تن از افراد گروه طالبان کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.

رحمانی اما جان‌باختن دو تن از نیروهای امنیتی و زخمی‌شدن ۳ تن دیگر از این نیروها را تأیید می‌کند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله نیز درگیری‌های شب گذشته در کندز را تأیید می‌کند و می‌گوید که جزئیات را بعدا با رسانه‌ها شریک می‌کند.

مسئولیت این حمله را گروه طالبان به عهده گرفته است.

در همین حال، منابع امنیتی در ولایت بغلان نیز به سلام‌وطندار می‌گویند که طالبان شب گذشته به سه پاسگاه پولیس در منطقۀ «غلام‌بای» شهر‌ جدید ولسوالی بغلان مرکزی حمله کرده‌اند که در نتیجه ۵ نیروی امنیتی جان باخته‌ و ۲ نیروی امنیتی دیگر لادرک‌اند.

به گفتۀ منابع، در این درگیری‌ها یکی از این پاسگاه‌ها به‌دست طالبان سقوط کرده بود که پس از چندین ساعت درگیری نیروهای امنیتی با طالبان، نیروهای امنیتی دوباره کنترول این پاسگاه را به دست گرفته‌اند.

مسئولیت این حمله را نیز طالبان به عهده گرفته‌اند.

فضل‌الدین مرادی، ولسوال نهرین می‌گوید که در پی درگیری‌های نیروهای امنیتی با طالبان در بخش‌هایی از این ولسوالی نیز یک پولیس جان باخته و دو پولیس دیگر زخم برداشته‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: