ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان ادعا می‌کند که به دستور رهبر این گروه، ۶۵ تن از نیروهای امنیتی را که در بغلان در بند آنان قرار داشتند، رها کرده‌اند. ذبیح‌الله مجاهد این موضوع را در توییترش همه‌گانی کرده و گفته است که این افراد را به‌مناسبت ماه مبارک رمضان رها کرده‌اند.

از سویی هم، منابع معتبر امنیتی در بغلان به سلام‌وطندار می‌گویند، چند تن که در ولسوالی بغلان مرکزی از بند طالبان رها شده و به شهر پلخمری آمده بودند، توسط نیروهای امنیتی به‌منظور بررسی‌های بیش‌تر بازداشت شده‌اند‌ و زیر بررسی نهادهای امنیتی‌ قرار دارند. این منابع می‌افزایند، آن‌چه طالبان ادعا کرده‌، تاکنون از بند رها نشده‌اند و ممکن در میان آنان غیرنظامیان نیز باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با تماس‌های پی‌هم دیدگاه مقام‌های محلی بغلان را به‌دست آورده نتوانستیم. اما احمدجاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان این ادعای طالبان را رد می‌کند و آن را تبلیغات این گروه می‌خواند.

این در حالی‌ست که سه روز پیش بیش از ۱۰۰ نیروی امنیتی با تجهیزات‌شان در ولسوالی بغلان مرکزی به طالبان تسلیم شدند و هنوز روشن نیست که افراد رهاشده همین سربازان‌اند یا زندانیان دیگر.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: