نزدیک به یک ماه می‌شود طالبان حمله‌های‌شان را بر مرکز ولسوالی نهرین ولایت بغلان آغاز کرده‌اند و تنها ساختمان فرماندهی پولیس و ساختمان ولسوالی در کنترل نیروهای امنیتی‌ست.

طالبان تمامی راه‌های منتهی ولسوالی نهرین به شهر پلخمری را در چندین بخش تخریب و بسته و جنگ را در پنج ولسوالی که هم‌جوار با ولسوالی نهرین است، آغاز کرده‌اند.

محمدحنیف کهگدای، دبیر شورای ولایتی بغلان به سلام‌وطندار می‌گوید که یک ماه از محاصرۀ ولسوالی نهرین به‌دست طالبان می‌گذرد و جاده‌های پنج ولسوالی دیگر نیز بسته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، ارباب موسی، از بزرگان قوم در ولسوالی نهرین می‌گوید که پس از آغاز درگیری‌ها، بازار این ولسوالی بسته شده است و مردم با کم‌بود مواد خوراکی روبه‌رو شده‌اند.

شماری از فعالان مدنی بغلان هم می‌گویند که به‌دلیل بسته‌بودن این بزرگ‌راه، مردم نمی‌توانند جسدهای نیروهای امنیتی را برای خاک‌سپاری به روستاهای‌شان انتقال دهند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

اما عباس توکلی، فرمانده قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر در حوزۀ شمال‌شرق کشور می‌گوید که عملیات در برابر طالبان در ولایت بغلان جریان دارد و به‌زودی این بزرگ‌راه از وجود طالبان پاک‌سازی خواهد شد.

هم‌اکنون با بسته‌شدن بزرگ‌راه ولسوالی نهرین، ولسوالی بُرکه به‌دست طالبان سقوط کرده و ساختمان ولسوالی‌های گذرگاه نور و جلگه و بخش‌هایی از ولسوالی‌‌های خوست و فرنگ در کنترل نیروهای امنیتی‌ست و دیگر تمام ساحات این ولسوالی‌ها به‌دست طالبان افتاده است.

در حملۀ جمعه‌شب طالبان بر ولسوالی جلگه، فرمانده پولیس این ولسوالی و سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی بُرکه با شش نیروی امنیتی کشته و ده نیروی امنیتی دیگر زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: