شام گذشته ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان آماج حملۀ یک موتر بمب‌گذاری‌شده قرار گرفت. منابع محلی و امنیتی ولسوالی بغلان مرکزی به سلام‌وطندار می‌گویند که در پی انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در ساختمان فرماندهی پولیس این ولسوالی، ۴ نیروی امنیتی و یک غیرنظامی کشته شده و ۱۴ نیروی امنیتی به‌شمول فرمانده پولیس این ولسوالی با بیش از ۳۰ غیرنظامی زخم برداشته‌اند.

اما احمدجاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان می‌گوید که در این روی‌داد ۳ نیروی امنیتی و یک غیرنظامی کشته شده و ۸ نیروی امنیتی دیگر با ۲۰ غیرنظامی زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، خیرمحمد، نمایندۀ دکان‌داران در ولسوالی بغلان مرکزی به سلام‌وطندار می‌گوید که در پی این انفجار، نزدیک به ۱۰۰ دکان و ده‌ها خانۀ مسکونی تخریب و زیان‌های مالی هنگفتی به آنان وارد شده است.

لحظۀ انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بغلان مرکزی

از سویی هم، فرید سیدخیلی، فرمانده لوای سوم ارتش در بغلان می‌گوید، پس از انفجار موتر بمب‌گذاری‌شدۀ طالبان، جنگ‌جویان این گروه حمله‌های‌شان را بر مرکز این ولسوالی آغاز کردند که از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شد. به گفتۀ آقای سیدخیلی، در این درگیری‌ها بیش از ۱۰ جنگ‌جوی طالب کشته و زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

هم‌زمان با این، منابع محلی بغلان به سلام‌وطندار می‌گویند، از بامداد امروز تاکنون ده‌ها فیر مرمی هاوان از سوی طالبان بر ولسوالی بغلان مرکزی پرتاب شده که در نتیجۀ آن یک غیرنظامی کشته شده است و ۱۰ غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌‌اند.

طالبان مسئولیت انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بغلان مرکزی را برعهده گرفته و ادعا کرده که در پی این حملۀ آنان، بیش از ۴۰ نیروی امنیتی کشته و زخمی شده‌اند؛ ادعایی که از سوی مسئولان امنیتی رد شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: