منابع معتبر محلی و امنیتی بغلان به سلام‌وطندار می‌گویند که در نتیجۀ حمله‌های قطعۀ لایزری طالبان بر روستای «گودری» ولسوالی جلگۀ این ولایت، گلبدین غفوری، فرمانده پولیس این ولسوالی و لطف‌الحق حق‌بین، سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی بُرکه با پنج نیروی امنیتی کشته شده و ده نیروی دیگر امنیتی به‌شمول نیروهای خیزش مردمی، زخم برداشته‌اند.

به گفتۀ منابع، در این درگیری‌ها سه نیروی امنیتی ناپدید شده‌اند و مقداری جنگ‌افزار و مهمات این نیروها به‌دست طالبان افتاده است. منابع می‌افزایند که یک تانک نیروهای امنیتی نیز تخریب شده و جسدهای شماری از این نیروها نیز به‌دست طالبان افتاده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

منابع نیز می‌گویند که در این درگیری‌ها دو غیرنظامی هم کشته شده‌اند و یک غیرنظامی دیگر زخم برداشته است.

گفته می‌شود هم‌اکنون جاده‌های ولسوالی‌ جلگه با مرکز شهر پلخمری از سوی طالبان بسته شده است. باشنده‌گان ولسوالی جلگه هشدار می‌دهند و‌ می‌گویند که در صورت نرسیدن نیروهای کمکی، فاجعۀ بزرگی در این ولسوالی رخ خواهد داد.از سویی هم، عباس توکلی، فرمانده قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر با تأیید کشته‌شدن فرماندهان پولیس ولسوالی‌های «جلگه» و «بُرکه» می‌گوید که نیروهای بیش‌تر در ولسوالی جلگه وجود دارد و عملیات آنان در برابر طالبان راه‌اندازی خواهد شد.

به گفتۀ عباس توکلی، در این درگیری‌ها به طالبان نیز تلفات وارد شده؛ اما از رقم دقیق آن معلومات در دست نیست.

مقام‌های محلی بغلان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، طالبان گفته که در نتیجۀ این درگیری‌ها دو فرمانده پولیس با ده نیروی امنیتی کشته شده و هشت تن دیگرشان زخم برداشته‌اند و نیز مقداری از تجهیزات نیروهای امنیتی به‌دست جنگ‌جویان این گروه افتاده است.

بغلان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است. جنگ‌جویان طالبان در بیش‌تر بخش‌های این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند. این گروه در ماه‌های پسین به حمله‌های‌شان در این ولایت شدت بخشیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: