سیدکمال وردک، ولسوال بغلان مرکزی با تأیید این خبر به سلام‌وطندار می‌گوید، در نتیجۀ حملۀ مردان مسلح ناشناس نقاب‌پوش بر دفتر ماین‌روبی هلو ترست در این ولسوالی، ۱۲ تن کشته و ۱۷ تن زخمی شده‌اند.

این رویداد نیمه‌های شب گذشته در روستای «شیخ جلال» این ولسوالی رخ داده است. زخمیان برای درمان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

ولسوال بغلان مرکزی می‌گوید، تیم بررسی به محل رویداد فرستاده شده است.امان‌الله، رئیس اوردگاه ماین‌روبان دفتر هلو ترست در ولسوالی بغلان مرکزی می‌گوید، مردان مسلح خودشان را عضو گروه داعش معرفی کرده‌اند و گفته‌اند که به دنبال مردمان هزار و اوزبیک هستند و سپس به تیرباران‌کردن کارمندان این نهاد پرداختند.

به گفتۀ امان‌الله، در این رویداد ۱۰ کارمند این اردوگاه جان باخته و ۱۷ تن دیگر زخمی شده‌اند.

محمدشریف، یکی از زخمیان این رویداد نیز می‌گوید، مردان مسلح پس از واردشدن به این اردوگاه به دنبال مردمان هزار بودند و پس از تیراندازی به آنان تمامی پول و اموال‌شان را با خود برده‌اند.

بریالی، یکی از نزدیکان قربانیان این رویداد می‌گوید، کارمندان ماین‌روبی افراد بی‌طرف هستند و از دولت می‌خواهند که هرچه زودترعاملان این رویداد را بازداشت کند.

در این حال منابع نیز به سلام‌وطندار می‌گویند، افراد مسلح پول و اموال کارمندان این دفتر ماین‌روبی را نیز با خود برده‌اند.

اما احمدجاوید بشارت، سخنگوی پولیس بغلان این  حمله را به گروه طالبان نسبت می‌دهد و می‌گوید که پولیس بررسی‌هایش را در این زمینه آغاز کرده است.

وزارت داخله نیز می‌گوید که طالبان کارمندان ماین‌روبی را تیرباران کرده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت در توییتی نوشته است: «طالبان تروریست کارمندان ماین‌پاکی را تیرباران کردند در حالیکه این گروه ادعا بر مصوونیت کارمندان ماین‌پاکی داشت مانند همیشه دست به جنایت زده و آنان را به گلوله بستند.»

او می‌افزاید که طالبان حوالی ساعت ۱۰:۰۰ شب گذشته وارد اردوگاه ماین‌پاکان شده و بر آنان تیراندازی کرده‌اند.

تاکنون هیچ‌گروهی به شمول طالبان مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: