امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری به اعتراض باشنده‌گان تخار مقیم کابل واکنش نشان داده و گفته است که آنان به‌طور دسته‌جعمی می‌توانند قطعۀ نظامی تشکیل دهند و با طالبان مبارزه کنند.

معاون نخست ریاست‌جمهوری امروز در فیس‌بوک خود نوشته است: «خیمۀ اعتراضی‌تان بی‌ربط است. تمام نهادهای امنیتی و دفاعی در خدمت‌تان است. شما می‌توانید به‌صورت جمعی یک واحد یا قطعه را تشکیل داده و با اسلحه و تجهیزات از راه‌های مختلف وارد مناطق‌تان شده و برضد طالب دَین‌تان را ادا سازید.»

امرالله صالح گفته است که از سروصداکردن در «پارک زرنگار و پارک شهر نو» چیزی ساخته نمی‌شود و دولت با همۀ توان در خدمت باشنده‌گان تخار است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

معاون نخست ریاست‌جمهوری به معترضان تخاری مقیم کابل گفته است که می‌توانند، «تولی محلی‌ـ گروپ متحرک چریکی- مفرزه» در چوکات امنیت ملی یا در هر تشکیل و ساختاری که میل دارند، شامل شوند. او گفته هر کسی که به این معترضان مشورۀ گردهمایی اعتراضی در کابل را داده است، مشورۀ ناسنجیده شده است.این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که شماری از باشنده‌گان تخار مقیم کابل از روز عرفه به این‌سو در تفریح‌گاه مسجد جامع وزیر محمداکبرخان به‌دلیل افزایش ناامنی و خشونت‌ها در این ولایت، دست به اعتراض زده‌ و چادر تحصن برپا کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آنان دلیل این حرکت اعتراضی‌شان را بی‌توجهی مقام‌های دولتی در کابل به‌دلیل بدترشدن وضعیت امنیتی تخار عنوان کرده‌اند. معترضان تخاری مقیم کابل از دولت می‌خواهند که سربازان کوماندو را در این ولایت مستقر و به مشکلات بی‌جاشده‌گان رسیده‌گی کند.

از سویی هم، براساس گفته‌های مسئولان ریاست مهاجران و بازگشت‌کننده‌گان تخار، در اثر درگیری‌های پسین در این ولایت، حدود ۱۲ هزار خانواده آواره شده‌اند و اکنون در نهادهای تعلیمی و تربیتی معارف شهر تالقان به‌سر می‌برند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: