یک منبع امنیتی در تخار که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که شب گذشته در نتیجۀ حمله‌های طالبان بر نیروهای امنیتی در ساحۀ «دیوار تنگ» ولسوالی رستاق این ولایت، ۷ نیروی امنیتی به‌شمول یک فرمانده کندک مرزی کشته شده و ۱۲ تن دیگر از این نیروها زخم برداشته‌اند.

به گفتۀ منبع، طالبان حمله‌های‌شان را حوالی ساعت ۹ شب آغاز کردند و حوالی ساعت ۱۰ شب در اثر مقاومت نیروهای امنیتی و با دادن تلفات بسیار افرادشان توقف دادند. منبع اما می‌افزاید، حوالی ساعت ۲ بامداد امروز دوباره قطعۀ سرخ طالبان حمله‌های تهاجمی‌شان را بر نیروهای امنیتی در این ساحه انجام دادند که منجر به تلفات نیروهای امنیتی شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

منبع نیز می‌گوید که ارتش کشور در پی بمباران طالبان، به جنگ‌جویان این گروه تلفات زیاد وارد کرده است؛ اما رقم کشته‌شده‌گان و زخمیان‌شان هنوز روشن نیست.

با این حال، ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان به سلام‌وطندار می‌گوید که جنگ‌جویان این گروه ۱۵ نیروی امنیتی را درساحۀ «دیوار تنگ» ولسوالی رستاق کشته و ۱۷ تن دیگرشان را زخمی کرده‌اند. این سخنگوی طالبان دربارۀ تلفات افرادشان چیزی نمی‌گوید.

گفتنی‌ست که نخستین خط دفاعی نیروهای امنیتی پس از سقوط ولسوالی رستاق در ساحۀ «دیوار تنگ» قرار داشت و در صورت عقب‌نشینی نیروهای امنیتی، طالبان می‌توانند خود را به پُل بیگم برسانند و مسیر بدخشان_تخار را قطع کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: