اعضای شورای ولایتی تخار امروز در یک نشست خبری در این ولایت می‌گویند که ضعف مدیریتی در اداره و سوق نیروهای امنیتی و نیروهای بسیج مردمی سبب شد تا طالبان بتوانند شهر تالقان، مرکز تخار را محاصره کنند.

به گفتۀ آنان، نبود برنامه‌های راهبردی و منظم از سوی دولت، سبب پیش‌رَوی طالبان و افزایش تلفات غیرنظامیان شده است. اعضای شورای ولایتی تخار می‌افزایند که در هر ۲۰ دقیقه یک کشته یا زخمی به شفاخانۀ ولایتی تخار منتقل می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

صلاح‌الدین برهانی، عضو شورای ولایتی تخار می‌گوید، بسیاری از کسانی که از کابل آمده‌اند، با منطقه آشنایی ندارند و تا زمانی که آنان با مناطق محل نبرد آشنا نشوند و هماهنگی لازم میان نیروهای امنیتی ایجاد نشود، هیچ پیش‌رفتی صورت نخواهد گرفت.

در همین حال، محمداعظم افضلی، دبیر شورای ولایتی تخار نیز از وضعیت بد بی‌جاشده‌گان جنگ در این ولایت ابراز تأسف می‌کند و می‌گوید، بسیاری از خانواده‌ها از ولسوالی‌هایی که سقوط کرده به تالقان آمده‌اند، اما به‌دلیل حمله‌های طالبان برخی از آنان نیز کشته و زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

دبیر شورای ولایتی تخار از کم‌بود دارو در شفاخانه‌ها شکایت می‌کند و می‌افزاید که به‌دلیل نبود دارو در شفاخانه‌ها، زخمیان با مشکلات بسیار روبه‌رو اند.اعضای شورای ولایتی تخار می‌افزایند، ۱۲ هزار خانواده به‌دلیل جنگ از ولسوالی‌های این ولایت بی‌جا شده و به شهر تالقان آمده‌اند، اما به‌دلیل شدت جنگ‌ها هیچ نهادی به این بی‌جاشده‌گان کمک نکرده است و آنان در وضعیت ناگواری زنده‌گی می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: