شماری از باشنده‌گان تخار امروز در کابل در پیوند به تصرف ولسوالی‌های این ولایت از سوی طالبان و نگرانی‌های‌شان از وضعیت بد امنیتی، نشست اعتراضی برگزار کردند. آنان در این نشست تأکید می‌کنند که وضعیت امنیتی در تخار نابسامان و به شدت نگران‌کننده است.

به گفتۀ آنان، کمک‌هایی که از سوی دولت به نیروهای خیزش‌ مردمی شده، شفاف نبوده و در روند توزیع آن ده میلیون افغانی فساد صورت گرفته است.

باشنده‌گان تخار مقیم کابل تأکید می‌کنند، طالبان در ولسوالی‌های تصرف‌شدۀ این ولایت فیصله کرده‌ و از خانواده‌ها خواسته‌اند که یک دخترشان را به جنگ‌جویان این گروه به نکاح درآورند. طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در قطع‌نامۀ باشنده‌گان تخار آمده است که برای بهبود وضعیت امنیتی این ولایت باید افراد کاربلد در رأس نهادهای نظامی و غیرنظامی قرار گیرند. آنان از نهادهای جهانی خواسته‌اند که جلو نقض حقوق بشر در تخار را بگیرند و طالبان نیز به قوانین حقوق بشری تمکین کنند و از آزار مردم دست بردارند.

این نشست اعتراضی در حالی برگزار می‌شود که طالبان تمامی ولسوالی‌های تخار را از کنترل دولت بیرون کرده‌اند و مرکز این ولایت نیز در محاصرۀ این گروه قرار دارد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: