یک منبع معتبر امنیتی در تخار که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که بیش از ۱۰۰ سرباز کوماندو از طریق هوا در شهر تالقان، مرکز این ولایت پیاده شده‌؛ اما این سربازان تاکنون به‌دلیل ناروشن دست به هیچ‌گونه عملیاتی علیه طالبان نزده‌اند.

باشنده‌گان تخار نیز از آن‌چه بی‌کفایتی و ضعف مدیریتی مسئولان امنیتی می‌خوانند، انتقاد می‌کنند و می‌گویند، با آن‌که نیروهای هوایی بر مواضع طالبان حمله می‌کنند و شمار نیروهای امنیتی نیز در مقایسه با طالبان بیش‌تر است، چرا هنوز دولت هیچ پیش‌رَوی محسوسی ندارد و طالبان هم‌چنان در دروازه‌های شهر حضور دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ باشنده‌گان تخار، در وضعیتی که ولسوالی‌ها یکی پی دیگر به طالبان واگذار شد و شهر تالقان نیز در محاصرۀ کامل این گروه است، سربازان کوماندو دیگر چه زمانی وارد عمل خواهند شد؟صدام‌حسین، باشندۀ شهر تالقان می‌گوید: «وضعیت امنیتی در تخار خیلی نگران‌کننده است. طالب‌ها با گذشت هر روز ساحه را برای نیروهای امنیتی و حکومت تنگ‌تر کرده می‌رود، حکومت محلی می‌گوید عملیات جهت سرکوب طالبان آغاز می‌شود، اما هیچ اقدام نشده. هر روز به‌خاطر این‌که برای مردم روحیه بدهند، می‌گویند تانک آمد و کوماندو آمد؛ ولی دروغ می‌گویند و به‌جز حرف عملی ندارند. تا به حال این‌ها نتوانسته‌اند که یک وجب پیش روند. طالب‌ها از پیش کرده پیش‌تر آمده‌اند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

احمدوسیم، دیگر باشندۀ شهر تالقان نیز می‌گوید: «طالب‌ها در یک هفتۀ اخیر خود را به داخل و حومه‌های شهر رسانده‌اند. دی‌روز جنگ به حدی شدت گرفته بود که فاصله بین شهر و طالبان ۱۰۰ متر بود که با آمدن قوت‌های هوایی و خیزش‌های مردمی دشمن عقب زده شد. دی‌روز روحیۀ مردم در بازار خیلی ضعیف بود، دکان‌ها قفل بودند و همه نگران وضعیت سقوط تالقان بودند.»

اما عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی تخار می‌گوید که خیزش‌های مردمی به رهبری فرماندهان جهادی تلاش دارند امنیت شهر را تأمین کنند و نیروهای امنیتی نیز آمادۀ برقراری امنیت مردم در شهر و شاهراه‌ها هستند.

خواستیم در پیوند به انتقادهای باشنده‌گان مرکز تخار دیدگاه مسئولان امنیتی را نیز داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: