ضیاالحق نوری، ولسوال اوبۀ هرات می‌گوید، در نتیجۀ حملات طالبان بر این ولسوالی دست‌کم ۴۹ نیروی امنیتی زخمی شده‌اند. به گفتۀ او، شماری از این زخمیان به علت نبود دارو و درمان در حال جان دادن هستند و زخم‌های شمار دیگر آنان «بو» گرفته است.

آقای نوری می‌گوید، اجساد جان‌باخته‌گان نیروهای امنیتی توسط صلیب سرخ به شهر هرات، منتقل شده است.

ضیا‌الحق نوری می‌گوید: «همه نیروهای امنیتی گرسنه و تشنه هستند. زخمیان ما در حال جان‌دادن هستند. زخمی‌های که سطحی بودند، زخمی‌های‌شان بوی گرفته و همه‌چیز این‌جا تمام شده، مهمات نداریم.»

 ولسوال اوبه هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر نیروی کمکی به این ولسوالی نرسد، شمار دیگری از نیروهای امنیتی ناگزیراند یا به طالبان تسلیم شوند و یا جان دهند.در این حال برای دو روز پیاپی خانواده‌های این شمار سربازان زخمی و گیرمانده در محاصرۀ طالبان در اوبه، در برابر دفتر والی هرات اعتراض کرده‌اند.

آنان با انتقاد تند از حکومت به ویژه نهادهای امنیتی می‌گویند، حدود ۱۵۰ سرباز به شمول ده‌ها زخمی از سه روز به این‌سو در اردوگاه نیروهای ارتش در ولسوالی اوبه در محاصرۀ طالبان قرار دارند، اما حکومت برای نجات جان این شمار سربازان هیچ اقدامی نکرده است.

اما جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید، ادارۀ محلی تلاش دارد تا زخمیان نیروهای امنیتی را برای درمان به شفاخانۀ ولایتی منتقل کند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: