شاه‌محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان پس از یک شبانه‌روز درگیری، عصر روز گذشته (یک‌شنبه، بیست‌و‌سوم جوزا/خرداد) موفق به تصرف کامل ولسوالی لاش‌وجوین این ولایت شده‌اند.

معاون شورای ولایتی فراه می‌افزاید که براساس گزارش‌های نخستین، در نتیجۀ درگیری‌های شبانه‌روز گذشته در ولسوالی لاش‌وجوین، دست‌کم ۳۰ تن از سربازان ارتش، پولیس و امنیت ملی کشته شده‌اند.

شاه‌محمود نعیمی می‌گوید که در پی درگیری‌ها در ولسوالی لاش‌وجوین، شماری از نیروهای امنیتی فرار کرده و شماری دیگر نیز به‌دست طالبان زخمی و اسیر شده‌اند. به گفتۀ او، با وجودی که در شبانه‌روز گذشته چندین‌بار از مقام‌های وزارت‌های دفاع و داخله و دفتر شورای امنیت ملی و ریاست عمومی امنیت ملی درخواست کمک به این ولسوالی کرده‌اند؛ اما هیچ‌گونه کمکی به آنان فرستاده نشده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

معاون شورای ولایتی فراه می‌گوید که بامداد روز گذشته طالبان فرماندهی پولیس ولسوالی پشت‌رود این ولایت را نیز به مدت چند ساعت در تصرف‌شان درآوردند و سپس با تخریب فرماندهی پولیس ولسوالی و پاسگاه‌های امنیتی، از این ولسوالی بیرون شدند.

آقای نعیمی می‌افزاید که براساس گزارش‌های رسیده به آنان، طالبان پس از تصرف ولسوالی لاش‌وجوین می‌خواهند بر ولسوالی اناردرۀ این ولایت نیز حمله کنند. او هشدار می‌دهد که اگر بی‌توجهی‌های دولت ادامه یابد، طالبان ولسوالی اناردره را نیز تصرف خواهند کرد.

در همین حال، خیرمحمد نورزی، عضو شورای ولایتی فراه نیز با تأیید تصرف کامل ولسوالی لاش‌وجوین به‌دست جنگ‌جویان طالبان می‌گوید که تاکنون رقم تلفات نیروهای امنیتی روشن نیست، اما گزارش‌های نخستین نشان می‌دهد که حدود ۳۰ نیروی امنیتی کشته و شماری دیگر زخمی و اسیر شده‌اند.

این عضو شورای ولایتی فراه می‌افزاید که طالبان صبح روز گذشته پس از تصرف فرماندهی پولیس ولسوالی پشت‌رود و یک قرارگاه سربازان ارتش، ۴ نیروی امنیتی را کشته و ۴ تن دیگر را اسیر گرفته‌اند.

به گفتۀ خیرمحمد نورزی، طالبان پس از تصرف ولسوالی لاش‌وجوین، تجهیزات و مهمات نیروهای امنیتی را گرفتند و شب گذشته ساختمان ولسوالی و قرارگاه‌های نیروهای امنیتی‌ را تخریب کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، نوار صوتی که از یک سرباز پولیس در لاش‌وجوین به دست‌رس سلام‌وطندار رسیده است، نشان می‌دهد که این سرباز به‌دلیل نرسیدن کمک‌ از سوی دولت، شدید انتقاد می‌کند.

با این حال، فاروق حضرتی، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه سقوط ولسوالی لاش‌وجوین را تأیید یا رد نمی‌کند، اما می‌گوید که رقم تلفات نیروهای امنیتی در این ولسوالی تاکنون روشن نیست. به گفتۀ فاروق حضرتی، عملیات هوایی در این ولسوالی جریان دارد.

طالبان تصرف ولسوالی لاش‌وجوین را تأیید کرده‌؛ اما دربارۀ تلفات نیروهای امنیتی چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: