مسئولان شورای ولایتی بلخ تأیید می‌کنند که ولسوالی زارع این ولایت بی‌درگیری به تصرف طالبان درآمده است. محمدافضل حدید، رئیس شورای ولایتی بلخ به سلام‌وطندار می‌گوید که ولسوالی زارع این ولایت به‌دلیل فشارها و حمله‌های جنگ‌جویان طالبان، توسط نیروهای امنیتی تخلیه شده است و نیروهای امنیتی در ساحات «ابرخ» و «اومکی» جابه‌جا شده‌اند.

رئیس شورای ولایتی بلخ می‌افزاید که نیروهای امنیتی عقب‌نشینی تاکتیکی کرده و ولسوالی را کامل تخلیه کرده‌اند. به گفتۀ او، مقداری امکانات و تجهیزات توسط نیروهای امنیتی انتقال داده شده و مقداری هم به‌دست جنگ‌جویان طالبان افتاده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

در همین حال، منابع محلی نیز سقوط ولسوالی زارع را تأیید می‌کنند و می‌گویند که بیش از ۷۰ درصد ولسوالی زارع در تصرف طالبان است.

با این حال، محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین به سلام‌وطندار می‌گوید که مرکز ولسوالی زارع به‌دلیل محصوربودن موقعیت و اکمال‌نشدن نیروهای امنیتی و دفاعی در آن و غیرمؤثربودن این نیروها براساس فیصلۀ شورای نظامی ولایت بلخ در روستای «تاشلکین و اومکی» تغییر موقعیت داده شده است.

طالبان نیز گفته‌اند که ولسوالی زارع در نتیجۀ حملۀ جنگ‌جویان این گروه سقوط کرده است. ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان گفته است که جنگ‌جویان این گروه صبح امروز ساختمان‌های ولسوالی و فرماندهی پولیس ولسوالی زارع را در کنترل گرفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: