مسئولان محلی غور می‌گویند که در پی حملۀ طالبان در ولسوالی تولک این ولایت، ۱۹ نظامی کشته شده‌اند. سلیمان یوسفی، ولسوال تولک به سلام‌وطندار می‌گوید که در حملۀ شب گذشتۀ جنگ‌جویان طالبان در این ولسوالی، ۱۹ نیروی امنیتی و خیزش‌ مردمی کشته شده، ۱۲ تن زخم برداشته و شماری هم ناپدید ‌اند.

ولسوال تولک می‌افزاید که وضعیت زخمیان این روی‌داد وخیم است و اگر به آن‌ها توجه نشود، جان‌های‌شان را از دست می‌دهند. به گفتۀ او، ولسوالی تولک هفته‌ها می‌شود در محاصرۀ طالبان قرار دارد و شبانه‌روز درگیری در برج‌های امنیتی فرماندهی این ولسوالی جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ولسوال تولک تأکید می‌کند که بارها این موضوع را با مقام‌های محلی و مرکزی شریک کرده‌، اما هنوز هیچ توجهی نشده است و همه‌روزه گواه فاجعۀ انسانی در این ولسوالی‌اند. او می‌گوید که اگر نیروی تازه‌نفس و امکانات به آن‌ها نرسد، این ولسوالی به‌دست طالبان سقوط می‌کند.مقام‌های محلی و امنیتی غور هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

طالبان اما گفته‌اند که در حملۀ شب گذشتۀ افراد این گروه در ولسوالی تولک، تلفات سنگینی به نیروهای امنیتی وارد کرده و مقداری جنگ‌افزارها و مهمات این نیروها را نیز با خود برده‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

این در حالی‌ست که هفتۀ گذشته ولسوالی شهرک غور به‌دست طالبان سقوط کرد و هم‌اکنون هم درگیری به‌شمول شهر فیروزکوه، در ۵ ولسوالی این ولایت میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: