احمدجاوید مجددی، عضو شورای ولایتی بدخشان به سلام‌وطندار می‌گوید که ولسوالی ارغنج‌خواه این ولایت به‌دست طالبان سقوط کرده است. ولسوالی ارغنج‌‌خواه از بخش‌های راهبردی در بدخشان می‌باشد که با مرکز این ولایت هم‌مرز است و شاهراه بهارک_فیض‌آباد هم از دامنۀ این ولسوالی می‌گذرد.

احمدجاوید مجددی می‌افزاید که اگر نیروهای امنیتی ارغنج‌خواه را دوباره پس نگیرند، ولسوالی‌های شغنان، شهدا، بهارک و شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان و شاهراه بهارک_فیض‌آباد نیز با تهدید سقوط روبه‌رو خواهد شد.

اما خلیل‌الرحمان جواد، فرمانده پولیس بدخشان می‌گوید که نیروهای امنیتی از مکتب «دشت ‌پنگ» در ارغنج‌خواه بیرون و در نقاط مرتفع این ولسوالی جا‌به‌جا شده‌اند. فرمانده پولیس بدخشان می‌افزاید که مرکز ارغنج‌خواه از دو سال به این‌سو در ادارۀ طالبان بود و نیروهای امنیتی در آن‌جا حضور نداشتند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

منابع محلی می‌گویند که پس از سقوط مرکز ارغنج‌خواه، امور اداری و نظامی این ولسوالی از منطقۀ «دشت‌ پنگ» اجرا می‌شد و نهادهای دولتی در این منطقه حضور داشتند.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان می‌گوید که جنگ‌جویان این گروه مرکز «نقلی» ولسوالی ارغنج‌خواه را تصرف کرده و نیروهای امنیتی با دادن تلفات از ساحه بیرون شده‌اند. این سخنگوی طالبان می‌افزاید که سه تانک زرهی و مقداری سلاح و مهمات نیروهای امنیتی نیز به‌دست افراد این گروه افتاده است.اما فرمانده پولیس بدخشان سقوط کامل این ولسوالی را تأیید نمی‌کند. او می‌گوید، نیروهای امنیتی که در مکتب «دشت‌ پنگ» جابه‌جا بودند، برای این‌که دانش‌آموزان به درس‌های‌شان ادامه دهند از این مکتب بیرون رفته و به نقاط مرتفع منتقل شده‌‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

فرمانده پولیس بدخشان می‌افزاید که طالبان با پشتی‌بانی پیکارجویان خارجی از یک‌ هفته به این‌سو حمله‌های‌شان را بر ولسوالی‌های مختلف شدت بخشیده‌؛ اما با مقاومت نیروهای امنیتی روبه‌رو شده‌اند.

سقوط مرکز ولسوالی اشکمش تخار به‌دست طالبان

محمداعظم افضلی، دبیر شورای ولایتی تخار به سلام‌وطندار می‌گوید که مرکز ولسوالی اشکمش این ولایت پس از چاشت امروز به‌دست طالبان افتاده است. به گفتۀ او، تا پیش از چاشت امروز نیروهای امنیتی در بازار این ولسوالی با طالبان می‌جنگیدند؛ اما ساعتی پیش این نیروها بازار ولسوالی، ادارۀ ولسوالی، امنیت ملی و فرماندهی پولیس را رها کرده و به بخش‌های دیگر این ولسوالی رفته‌اند.

ولسوالی اشکمش تخار

حمله‌های تهاجمی طالبان بر این ولسوالی سبب بی‌جاشدن صدها خانواده شده و در درگیری سنگین شب گذشته، ولسوال اشکمش با چهار نیروی امنیتی زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

اما حامد مبارز، سخنگوی والی تخار سقوط کامل ولسوالی اشکمش به‌دست طالبان را رد می‌کند و از مقاومت نیروهای امنیتی در برابر این گروه خبر می‌دهد.

اشکمش پس از چاه‌آب دومین ولسوالی تخار است که به‌دست طالبان سقوط کرده است. ساعاتی پیش مسئول دفتر رسانه‌های لوای هفتم مرزی تخار با پخش خبرنامه‌یی از تصفیۀ مرکز ولسوالی چاه‌آب از وجود طالبان خبر داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: