منابع محلی فاریاب می‌گویند که شب گذشته در پی حملۀ گروهی طالبان بر مرکز ولسوالی قیصار این ولایت، ۱۴ نیروی امنیتی بهشمول فرمانده پولیس این ولسوالی کشته شده‌اند.

نادر سعیدی، عضو شورای ولایتی فاریاب به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان در یک حملۀ گسترده ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی قیصار و تعمیر شهرداری این ولسوالی را تصرف کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آقای سعیدی، در نتیجۀ این درگیری ۱۴ نیروی امنیتی به‌شمول سیف‌الرحمان دهزاد، فرمانده پولیس ولسوالی قیصار کشته و ۳۷ نیروی دیگر امنیتی به‌دست طالبان اسیر شده‌اند.این عضو شورای ولایتی فاریاب می‌افزاید که هم‌چنان ۳۰ نیروی امنیتی در ساختمان ولسوالی قیصار و ۶۰ نیروی دیگر امنیتی در روستای «کوهی» این ولسوالی در محاصرۀ طالبان قرار دارند و اگر کمک نرسد، این دو ساحه هم به‌دست طالبان سقوط می‌کند.

مسئولان امنیتی فاریاب و طالبان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

۸ نیروی امنیتی در حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شدۀ طالبان در غور کشته شدند

یک منبع امنیتی در غور که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان نیمه‌های شب گذشته یک هاموی پُر از مواد انفجاری را در یک پاسگاه نیروهای امنیتی در ولسوالی شهرک این ولایت، انفجار داده و سپس به تیراندازی پرداخته‌اند.

به گفتۀ منبع، در این روی‌داد ۸ نیروی امنیتی کشته و ۷ تن دیگر از این نیروها اسیر جنگ‌جویان طالبان شده‌اند. منبع می‌افزاید که هم‌اکنون این ولسوالی در کنترل نیروهای امنیتی‌ست و طالبان در مناطق اطراف این ولسوالی تجمع دارند.

منبع نیز می‌گوید که از شب گذشته تاکنون تمام شبکه‌های مخابراتی به‌جز شبکۀ سلام در شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور قطع شده است و هیچ فعالیت ندارند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

در همین حال، عبدالظاهر فیض‌زاده، والی غور حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شدۀ طالبان در ولسوالی شهرک این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید که در این حمله و تیراندازی جنگ‌جویان طالبان، ۹ نیروی امنیتی کشته شده‌اند و ۶ تن دیگر از این نیروها ناپدید هستند.

به گفتۀ والی غور، طالبان این حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده را با استفاده از هاموی حیات‌الله عادل، آمر سمت دوم فرماندهی پولیس این ولایت که چندی پیش با طالبان پیوست، انجام داده‌اند. والی غور می‌افزاید که در این حمله بیش از ۱۳ طالب نیز کشته شده‌اند.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

— بغلان؛ سقوط یک ولسوالی و دو‍ پایگاه نیروهای امنیتی به‌دست طالبان

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: