یک منبع معتبر امنیتی در هرات که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که یک‌شنبه‌شب، شانزدهم جوزا/خرداد طالبان بر پاسگاه نیروهای خیزش مردمی موسوم به «سیدآباد» در ولسوالی پشتون‌زرغون این ولایت حمله کرده‌اند.

به گفتۀ منبع، طالبان پس از یک ساعت درگیری این پاسگاه را تصرف و ۱۱ نیروی خیزش مردمی و ۷ تن از جوانانی که از شهر هرات برای مهمانی به این پاسگاه رفته بودند را تیرباران کرده‌اند. منبع می‌افزاید که طالبان پس از تیرباران ۱۸ تن، این پاسگاه را انفجار داده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

منبع نیز می‌گوید که روز گذشته جسدهای کشته‌شده‌گان توسط سربازان ارتش از این پاسگاه بیرون کشیده شده و به سردخانۀ شفاخانه منتقل شده است.

در همین حال، یک‌ مبنع در شفاخانۀ حوزه‌یی هرات نیز می‌گوید که روز گذشته شماری از جسدهای کشته‌شده‌گان این روی‌داد به سردخانۀ این شفاخانه منتقل شده است.ویدیویی که از منهدم‌شدن این پاسگاه به دست‌رس سلام‌وطندار رسیده، نیز نشان می‌دهد که پاسگاه کامل تخریب شده است.

مقام‌های هرات و طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۴ غیرنظامی و ۱۷ طالب در غور کشته شده‌اند

از سویی هم، مسئولان محلی غور می‌گویند که در نتیجۀ حمله‌های هوایی نیروهای امنیتی و درگیری‌‌های جنگ‌جویان طالبان در این ولایت، ۱۳ طالب به‌شمول بردار ملااحمدشاه، معاون والی نام‌نهاد طالبان برای غور در ولسوالی چهارسده و ۴ طالب هم در غرب شهر فیروزکوه کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، نیک‌محمد نیک‌زاد، آمر امنیت فرماندهی پولیس غور به سلام‌وطندار می‌گوید که جنگ‌جویان طالبان شب گذشته در حمله بر منطقۀ «خم شور» ولسوالی لعل‌وسرجنگل این ولایت، ۴ غیرنظامی و یک نیروی امنیتی را کشته و ۳ غیرنظامی دیگر را زخمی کرده‌اند.

منابع امنیتی که نخواستند هویت‌شان فاش شود، نیز به سلام‌وطندار می‌گویند که در نتیجۀ حمله‌های طالبان در ولسوالی‌ چهارسدۀ این ولایت، یک زن و ۴ نیروی امنیتی شدید زخمی شده و نیز در حملۀ شب گذشته طالبان بر پاسگاه «خارستان» در غرب شهر فیروزکوه، ۱۳ نیروی امنیتی زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

عبدالظاهر فیض‌زاده، والی غور آمار تلفات جنگ‌جویان طالبان در این ولایت را تأیید می‌کند، اما می‌گوید که اطلاعات آن‌ها از واردشدن تلفات به غیرنظامیان در ولسوالی لعل‌وسرجنگل نشان می‌دهد دو غیرنظامی و یک نیروی امنیتی در حملۀ شب گذشتۀ طالبان کشته شده‌اند.

طالبان تاکنون در این باره هم چیزی نگفته‌اند. 

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: