سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات می‌گوید که در نتیجۀ درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی فرسی، فرمانده پولیس این ولسوالی با یک نیروی امنیتی کشته و ۵ نیروی امنیتی زخمی شده‌اند.

آقای قتالی می‌گوید، در این درگیری ۱۳ طالب نیز کشته و ۶ طالب زخمی شده‌اند.

از سویی‌هم والی هرات می‌افزاید که در نتیجۀ حملۀ طالبان در ولسوالی گلران این ولایت ۲ نیروی امنیت ملی کشته و ۶ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

اما محمدآصف فیض‌یار، دبیرشورای حفاظت از غیرنظامیان در هرات و فعال مدنی در ولسوالی فرسی به سلام‌وطندار می‌گوید، شب گذشته سه نفوذی طالبان سیدشفق جاهد، فرمانده پولیس ولسوالی فرسی و سیدشمس‌الدین ولسوال این ولسوالی را با شماری از نیروهای امنیتی که برای دفع حملۀ این گروه در یک سنگر بودند، هدف گلوله‌باری قرار داده‌اند.به گفتۀ او، در این رویداد سیدشفیق جاهد، فرمانده پولیس فرسی با ۸ نیروی امنیتی کشته شده‌ و ولسوال این ولسوالی با دو نیروی امنیتی زخم برداشته‌اند. دبیرشورای حفاظت از غیرنظامیان در هرات می‌گوید، این سه نفوذی طالبان از سوی یک نیروی امنیتی کشته شده‌اند.

شماری از منابع مردمی در ولسوالی فرسی هرات نیز با تأیید این رویداد می‌گویند که اجساد نیروهای امنیتی بامداد امروز به کمک مردم از محل بیرون کشیده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان محلی هرات می‌گویند که نیروهای کمکی به ولسوالی‌های فرسی وگلران فرستاده می‌شوند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

جان‌باختن ۸ نیروی امنیتی در حملۀ طالبان در جوزجان

هم‌زمان با کشته‌شدن فرمانده پولیس ولسوالی فرسی هرات با ۸ تن دیگر، اعضای شورای ولایتی جوزجان از کشته‌شدن ۸ نیروی امنیتی و سقوط یک پایگاه مشترک در این ولایت به دست طالبان خبر می‌دهند.

شیرمحمد نور، عضو شورای ولایتی جوزجان به سلام‌وطندار می‌گوید، طالبان شب گذشته با حمله بر یک پایگاه مشترک امنیتی در علی‌آباد و ولسوالی فیض‌آباد این ولایت، چندین ساعت با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند و سرانجام این پایگاه را تصرف کرده‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

به گفتۀ او، در این درگیری ۸ نیروی امنیتی جان باخته و ۱۳ تن دیگربا تمامی تجهیزات‌شان از سوی این گروه اسیر شده‌اند. آقای نور می‌افزاید که با سقوط این پایگاه امنیتی ولسوالی فیض‌آباد، در محاصرۀ طالبان قرار دارد.

او هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر مسئولان امنیتی در این زمینه اقدام نکنند، این ولسوالی به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

محمدنادر، فرمانده پولیس ولسوالی فیض‌آباد سقوط این پایگاه مشترک را تأیید می‌کند، اما در بارۀ تلفات نیروهای امنیتی و اسیرشدن شماری از این نیروها چیزی نمی‌گوید.

ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان طالبان با تأیید این حمله می‌گوید که در این رویداد،  ۸ نیروی دولتی کشته و ۱۳ تن آنان از سوی این گروه اسیر شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: