Asset 1SWN

یک پولیس نفوذی در کندهار ۹ هم‌قطارش را کشت

Baba_Saab

منابع امنیتی در ولایت کندهار تأیید می‌کنند که یک پولیس نفوذی در این ولایت ۹ هم‌قطارش را کشته است.

یک منبع امنیتی در کندهار به شرط افشانشدن نامش به سلام‌‌وطندار می‌گوید که شب گذشته (یک‌شنبه، چهاردهم جدی/دی) در منطقۀ «باغ سرکاری» از مربوطات ولسوالی ارغنداب این ولایت، یک پولیس نفوذی به هم‌قطارانش شلیک کرده است. به گفتۀ منبع، در نتیجۀ این حمله ۹ پولیس کشته شده‌اند.

یکی از پزشکان در شفاخانۀ حوزه‌یی میرویس کندهار نیز به شرط افشانشدن نامش می‌گوید، ناوقت شب گذشته ۹ پولیسی که به شدت زخمی شده بودند، به این شفاخانه آورده شده که همۀشان در شفاخانه جان باخته‌اند.

فرید مشعل، آمر امنیت فرماندهی پولیس کندهار می‌گوید که هیأتی را برای بررسی‌های بیش‌تر به محل روی‌داد فرستاده‌اند و جزئیات بیش‌تر را بعدا با رسانه‌ها شریک خواهند کرد.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این روی‌داد را برعهده نگرفته است.

اما یوسف احمدی، از سخنگویان طالبان در توییتر نگاشته است که شب گذشته در منطقۀ «باغ سرکاری» از مربوطات ولسوالی ارغنداب ولایت کندهار در نتیجۀ درگیری میان نیروهای یک پاسگاه، ۱۴ نیروی داخل پاسگاه کشته شده‌اند. به گفتۀ این سخنگوی طالبان، مهاجم با شماری اسلحه و مهمات با این گروه پیوسته است.

در همین حال، جمال‌ناصر بارکزی، مسئول رسانه‌های فرماندهی پولیس کندهار به سلام‌‌وطندار می‌گوید که ۲ تن از عاملان کشته‌شدن یک خلبان قوای هوایی کشور کشته شده‌اند.

به گفتۀ او، این دو تن می‌خواستند یک تن دیگر را بامداد امروز در مربوطات حوزۀ دهم امنیتی شهر کندهار هدف قرار دهند که با مقاومت پولیس روبه‌رو و کشته شده‌اند.

این در حالی‌ست که روز گذشته برای ولایت کندهار والی و رئیس امنیت ملی جدید گزینش شد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام