اعضای شورای ولایتی سرپل می‌گویند که در یک کمین طالبان در ولسوالی صیاد این ولایت، ۱۲ نیروی امنیتی کشته شده‌اند. به گفتۀ آنان، این روی‌داد عصر روز گذشته هنگام عقب‌نشینی تاکتیکی رخ داده است.

سیداسدالله دانش، معاون شورای ولایتی سرپل به سلام‌وطندار می‌گوید که براساس آمارهای نخستین، در کمین طالبان در ولسوالی صیاد ۱۲ نیروی امنیتی کشته شده و ۲۶ تن دیگر آن‌ها زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

به گفتۀ معاون شورای ولایتی سرپل، این نیروها هنگام بیرون‌شدن از ولسوالی صیاد با کمین طالبان روبه‌رو شده‌اند. سیداسدالله دانش می‌افزاید، شماری از نیروهای امنیتی هم اسیر طالبان شده‌اند که تاکنون رقم دقیق آن روشن نیست.در همین حال، اسدالله خرم، عضو شورای ولایتی سرپل به سلام‌وطندار می‌گوید، در کمین طالبان در ولسوالی صیاد، نیروهای امنیتی تلفات سنگینی را متقبل شده‌اند که پرداختن به جزئیات آن در وضعیت کنونی خوب نیست.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

اما قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین با پخش خبرنامه‌یی واردشدن تلفات به نیروهای امنیتی در ولسوالی صیاد سرپل را رد می‌کند و آن را بی‌بنیاد می‌خواند.

با این حال، قاری یوسف احمدی، از سخنگویان طالبان می‌گوید که در روی‌داد عصر روز گذشته در ولسوالی صیاد، ۴۵ نیروی امنیتی را کشته و ۲۰ تن دیگر آن‌ها را با جنگ‌افزارها و مقداری مهمات‌شان اسیر گرفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: